Mercedes A 2016: facelift na prvním videu, výkon A 45 dostanou i CLA a GLA AMG

Na dynamických záběrech se ukazuje standard, verze Motorsport Edition i vrcholné AMG. Jeho motor je přitom již nyní připraven i pro CLA 45 a GLA 45.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes A 2016: facelift na prvním videu, výkon A 45 dostanou i CLA a GLA AMG

30.6.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mercedes A 2016: facelift na prvním videu, výkon A 45 dostanou i CLA a GLA AMG

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na dynamických záběrech se ukazuje standard, verze Motorsport Edition i vrcholné AMG. Jeho motor je přitom již nyní připraven i pro CLA 45 a GLA 45.

Uplynulý víkend byl vcelku bohatý na události spojené se světem automobilů. Vychutnat jsme si mohli vůbec poslední díl „starého“ Top Gearu, mimo to se na panství lorda Marche konal také tradiční Festival rychlosti v Goodwoodu. A třícípá hvězda tam trochu překvapivě odhalila facelift Mercedesu třídy A. Překvapením přitom nebyla samotná modernizace, tu jsme očekávali již od chvíle, kdy online unikla první fotka nemaskovaného vozu. Spíše než to nás udivilo, že ve Stuttgartu se pracuje také v sobotu.

Důvod víkendového odhalení se ale nejspíše nedozvíme, nějak horentně po něm ovšem pátrat nebudeme. Jednoduše se spokojíme s tím, že modernizovaná třída A je tu a vypadá o poznání lépe než před faceliftem. Možná i díky jedovatě zelené barvě, kterou tento facelift přináší. Novinek je ovšem daleko více, přičemž jednou z hlavních je příchod verze Motorsport Edition. Ta odkazuje na svět Formule 1, pročež bychom se neměli divit další přítomnosti zelené barvy, tentokráte již nejedovaté.

Vyjma výše zmíněného se modernizace dotkla rovněž Mercedesu-AMG A 45, který do vínku nedostal pouze nový název, ale také vyšší výkon. Jeho dvoulitrový čtyřválce tak nyní produkuje neskutečných 381 koní, díky čemuž byste šílenější hot hatch na trhu neměli hledat. Tedy alespoň do chvíle, než ve Wolfsburgu dopilují vrcholnou verzi Volkswagenu Golf R, která by měla nabídnout dokonce 420 koní.

Trochu si přitom říkáme, kam až hodlají automobilky zajít, na druhou stranu zrovna tyto závody ve zbrojení nás trápí daleko méně než třeba snahy všech možných výrobců na poli autonomních vozů. Dané úvahy ale nyní nechme stranou, místo toho ještě na chvíli zůstaneme u pohonného ústrojí, jehož vyšší výkon napomohl zkrátit čas potřebný k akceleraci na stovku o čtyři desetiny (na 4,2 s).

Podle šéfa AMG Tobiase Moerse by totiž modifikovaný agregát měly dostat rovněž modely CLA 45 a GLA 45. Čekat se přitom nebude na celkový facelift, přeci jen v prodeji jsou tyto vozy o poznání kratší dobu než Áčko. Místo toho dostanou dodatečných 21 koníků ve stejné chvíli, kdy se Mercedes-AMG A 45 objeví na trhu.

Očekávat přitom máme stejné zlepšení jízdní dynamiky jako u již odhaleného hatchbacku. Malé čtyřdveřové kupé tedy stovku pokoří za identických 4,2 sekundy, crossover pak bude potřebovat o dvě desetiny více. Do vínku totiž nedostanou jen ono navýšení výkonu, ale také vylepšený sedmistupňový automat.

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše