Mercedes-AMG GT plně odhalen únikem chvíli před premiérou

Tohle je nový sporťák třícípé hvězdy, který nabídne až 510 koní při necelých 1 600 kilogramech. Stovku pokoří za 3,8 s a rozjede se až na 310 km/h.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes-AMG GT plně odhalen únikem chvíli před premiérou

9.9.2014 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Mercedes-AMG GT plně odhalen únikem chvíli před premiérou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tohle je nový sporťák třícípé hvězdy, který nabídne až 510 koní při necelých 1 600 kilogramech. Stovku pokoří za 3,8 s a rozjede se až na 310 km/h.

Tip: Projděte si již detailní oficiální odhalení nového Mercedesu-AMG GT včetně desítek oficiálních fotek, prvního videa a kompletních technických údajů.

V dnešní digitální době je stále obtížnější udržet tajemství. Beze zbytku to platí pro automobilky, které se snaží do oficiální premiéry zuby nehty utajit ten či onen koncept nebo produkční verzi nového modelu, i když většinou neúspěšně. Z čeho ovšem výrobci šílí, to divák kvituje. Zvláště když si onu novinku může prohlédnout třeba i týdny před debutem. Tak daleko ovšem dnes nezajdeme, nový Mercedes-AMG GT totiž díky fotkám od našeho čtenáře představíme jen pár hodin před slavnostním odhalením.

Je přitom třeba říci, že až do dnešního dne zůstal tajemstvím víceméně jen exteriér dvoumístného sporťáku. Jeho kabinu nám ovšem automobilka představila na oficiálních fotografiích, stejně jako se netajila technickými parametry. Víme tedy, že vůz nejprve dorazí ve verzi S, v jejímž případě nový čtyřlitrový osmiválec posílá na zadní kola 510 koní. Za pár měsíců by ovšem mělo dorazit standardní provedení, u kterého lze počítat s 462 koňmi.

Další údaje máme rovněž o hmotnosti, která v případě pohonné jednotky počítá s 209 kilogramy, v případě celého vozu pak ručičky vah nepřekonají metu 1 600 kg. Překvapením proto není u silnější verze zrychlení z klidu na stovku za 3,8 sekundy či nejvyšší rychlost 310 km/h. Vše by přitom měla korunovat cena, která bude startovat okolo 100 000 Eur (cca 2,75 milionu korun).

Na bližší informace si ještě oněch pár hodin počkáme, níže se ovšem můžete pokochat samotnými snímky vozu, které vám přinášíme jako první na světě.

Díky za fotky, Patriku!


Mercedes-AMG GT plně odhalen únikem chvíli před premiérou - 1 - Mercedes AMG GT 2015 unik 01Mercedes-AMG GT plně odhalen únikem chvíli před premiérou - 2 - Mercedes AMG GT 2015 unik 02Mercedes-AMG GT plně odhalen únikem chvíli před premiérou - 3 - Mercedes AMG GT 2015 unik 03Mercedes-AMG GT plně odhalen únikem chvíli před premiérou - 4 - Mercedes AMG GT 2015 unik 04Mercedes-AMG GT plně odhalen únikem chvíli před premiérou - 5 - Mercedes AMG GT 2015 unik 05
Snímky exteriéru nového Mercedesu-AMG GT unikly jen pár hodin před oficiální premiérou

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše