Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler

Pokud jste novodobou tříkolku od Morganu považovali za mrtvý koncept, mýlili jste se. Firma s ní slaví velký úspěch a právě oznámila, že na tento vůz přijala již téměř 500 závazných objednávek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler

23.6.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud jste novodobou tříkolku od Morganu považovali za mrtvý koncept, mýlili jste se. Firma s ní slaví velký úspěch a právě oznámila, že na tento vůz přijala již téměř 500 závazných objednávek.

O novém Morganu Threewheeler (nebo také Three Wheeler či 3 Wheeler, vyberte si, tříkolka to znamená vždy) jsme vás poprvé podrobněji informovali loni v listopadu a na konci letošního února jsme se k němu znovu vrátili. Pokud máme shrnout to nejpodstatnější, pak jde na pohled tak trochu o letadlo, tak trochu o loď na kolech, která svou koncepcí přibližně odpovídá českému Velorexu. Ale zatímco „hadrák” byl tím nejprostším přibližovadlem, Threewheeler se snaží být sporťákem pro excentriky. A podle toho také jede a stojí.

Slovo stojí nyní uvádíme ve smyslu o ceně, neboť suma okolo 30 tisíc britských liber (přes 800 tisíc Kč), které musíte za rozumnou specifikaci Threewheeleru „vysolit” rozhodně není nízká. Dostanete za to ale vskutku netradiční vůz, který i s motorem 1,8 V2 o výkonu 85 kW (115 koní) zdolá stovku za pouhé 4,5 sekundy a jede až 185 km/h. Tyto parametry zjevně okouzlily dostatečné množství potenciálních kupců, neboť Morgan právě oznámil, že eviduje již na 480 závazných objednávek zákazníků, kteří na vůz složili zálohu. A to vzhledem k tomu, že malá britská automobilka za celý letošní rok vyrobila 740 aut, není zrovna nízké číslo.

Sám výrobce označuje poptávku za „ohromnou” a považuje ji též za projev zájmu „o kvalitní a inovativní britské produkty”. Nejsme si jisti, jak moc je zrovna tato tříkolka inovativní, ale nekažme zástupcům firmy radost. Vždyť právě díky této „inovativní tříkolce” letos počítají s prodejem více než 1 000 aut za rok.

Šéf firmy Charles Morgan je navíc přesvědčen, že koncepce Threewheeleru má ještě hodně co říci a bude aktuální i za sto let. „Současná auta jsou příliš rychlá pro běžné využití. Také naše auto je rychlé, pravou radost ale rozdává svou akcelerací, přitom spotřebuje jen 5,5 litru benzinu na 100 km jízdy. Jako koncept bude tento přístup relevantní ještě za 100 let,” řekl mimo jiné Morgan na londýnském Salon Privé, kde jeho firma též vystavuje své vozy.

A nepovažujte Threewheeler za volbu pár britských staromilců. Podle Morgana se většina vozů prodala do zahraničí, kde jsou britské produkty vnímány jako technicky výjimečně sofistikované. Pokud se bude firmě dále dařit, dočkáme se od ní jednoho nového produktu po každý následující rok. Podle všeho by další novinky měly ale mít znovu čtyři kola...


Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler - 1 - Morgan Three Wheeler oficialni 01Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler - 2 - Morgan Three Wheeler oficialni 02Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler - 3 - Morgan Three Wheeler oficialni 03Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler - 4 - Morgan Threewheeler 2011 predstaveni 2Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler - 5 - Morgan Threewheeler 2011 predstaveni 3Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler - 6 - Morgan Threewheeler 2011 predstaveni 4Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler - 7 - Morgan Threewheeler 2011 predstaveni 5Morgan má již 480 objednávek na Threewheeler - 8 - Morgan Threewheeler 2011 predstaveni 6
Morgan Threewheeler 2011

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.