Nový Seat Ibiza přistižen ve sportovním. Vypadá svěže, jen ty výfuky mu nevěřte

V ulicích Barcelony byla nachytána nová Ibiza s agresivnějšími nárazníky a 18palcovými koly. Více než 150 koní jej ale nejspíše pohánět nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Seat Ibiza přistižen ve sportovním. Vypadá svěže, jen ty výfuky mu nevěřte

2.6.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Nový Seat Ibiza přistižen ve sportovním. Vypadá svěže, jen ty výfuky mu nevěřte

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V ulicích Barcelony byla nachytána nová Ibiza s agresivnějšími nárazníky a 18palcovými koly. Více než 150 koní jej ale nejspíše pohánět nebude.

Nová generace Seatu Ibiza se pomalu chystá do prodeje, dokonce už známe i české ceny. Jak ale ukazují nové špionážní snímky, Seat chystá ještě něco dalšího. Španělský hatchback je na nich ověnčen celou řadou spoilerů. Indicie by přitom mohly naznačovat zrod verze Cupra, tu ovšem značka kvůli osekanému rozpočtu odmí

Co tedy bylo v ulicích Barcelony nafoceno? Tím si zatím nejsme jisti, Cupra to ovšem skutečně není. Spíše tipujeme regulérní provedení, jež dostalo originální sportovní příslušenství. Jeho součástí jsou hlavně nové nárazníky vpředu i vzadu, odlišné boční prahy nebo střešní spoiler. Mimo to dorazila i obří 18palcová litá kola.

Dále si můžeme povšimnout zajímavé stylizace koncovek výfuku dodávající vozu na atraktivitě a zároveň jej opticky rozšiřují. Je však již na první pohled patrné, že se stejně jako u již představených provedení jedná o imitaci, která nemá s prouděním výfukových plynů pranic společného. I to jen potvrzuje onu domněnku, že před námi nestojí Cupra.

Že jde o o sportovní bodykit, je tedy nasnadě, nyní nás ale víc zajímá jeho název i dostupnost. Dá se předpokládat, že v oficiální rovině budeme mít odpověď až v řádu týdnů. Prozatím tedy můžeme přijít se spekulacemi typu FR+, Black Pack či Orange Pack. Možností je ale daleko více. Ať ale již název bude jakýkoliv, je třeba dodat, že sportovní příslušenství španělskému hatchbacku sluší a v kombinaci s benzinovou jedna-pětkou, která bude k mání až v závěru roku, by vůz nemusel být špatný ani dynamiky. 150 koní by společně s DSG mohlo zrychlení zvládnout okolo 9 sekund.

Níže nejspíše Seat nezajde, tedy stran jízdní dynamiky. Snížení podvozku o cca 10 až 15 milimetrů ovšem u sportovní výbavy očekávat lze. Pokud tedy budete toužit po větším stádu koní, je třeba zamířit k nějakému úpravci. S ohledem na dostatečně agresivní tovární vzhled by přitom mohl postačit jen tuning mechanický.


Nový Seat Ibiza přistižen ve sportovním. Vypadá svěže, jen ty výfuky mu nevěřte - 1 - Seat Ibiza 2017 sportovni bodykit 01Nový Seat Ibiza přistižen ve sportovním. Vypadá svěže, jen ty výfuky mu nevěřte - 2 - Seat Ibiza 2017 sportovni bodykit 02Nový Seat Ibiza přistižen ve sportovním. Vypadá svěže, jen ty výfuky mu nevěřte - 3 - Seat Ibiza 2017 sportovni bodykit 03
V ulicích Barcelony byl aktuálně nafocen Seat Ibiza se sportovními doplňky. Na návrat verze Cupra ale nejspíše nedojde

Nový Seat Ibiza přistižen ve sportovním. Vypadá svěže, jen ty výfuky mu nevěřte - 4 - Seat Ibiza 2017 novy zive 05Nový Seat Ibiza přistižen ve sportovním. Vypadá svěže, jen ty výfuky mu nevěřte - 5 - Seat Ibiza 2017 novy zive 18Nový Seat Ibiza přistižen ve sportovním. Vypadá svěže, jen ty výfuky mu nevěřte - 6 - Seat Ibiza 2017 novy zive 19
Výfuky jsou očividně stejně jako u provedení FR falešné

Zdroj: Decoches Blog

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.