Nový VW Passat B8 2015 ukazuje na špionážních fotkách dosud neviděné detaily

(+ video) Prototypy kroužící po jižní Evropě odhalují nová světla i větší rozvor. Datum premiéry je otázkou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový VW Passat B8 2015 ukazuje na špionážních fotkách dosud neviděné detaily

2.4.2014 | Adam Šrámek | 2 příspěvky

Nový VW Passat B8 2015 ukazuje na špionážních fotkách dosud neviděné detaily

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Prototypy kroužící po jižní Evropě odhalují nová světla i větší rozvor. Datum premiéry je otázkou.

Doplněno 3.4.: Špionům se podařilo nový Passat natočit i v akci, pořízené video najdete na konci článku.

O příští generaci Volkswagenu Passat označované podle logického sledu jako B8 jsme se podrobně rozepsali na konci loňského roku. Zmínili jsme se že bude využívat na mudulární platformy MQB, avšak oproti Golfu se značně nataženým rozvorem, který dosáhne přinejmenším na 2,8 metru. V posledním článku také zaznělo o chystaných variantách kombi (Variant), CC a poprvé také o kabrioletu.

Po stránce designu máme očekávat karoserii, která vyjde ze stávající sedmé generace, zároveň se ovšem nechá ovlivnit univerzálním stylem Golfu. Vpředu se tak objeví dvojice chromových lišt, na které navazují pásky s diodami v čelních světlometech. A právě v tuto chvíli do hry vstupují nové fotografie prototypů, které poukazují na LED pruhy ve spodní části světlometů. Vyšším specifikacím jistě nebude chybět podle snímků ani čistě LED-osvětelení. Opomenout nesmíme ani kliky dveří, které se stanou součástí výrazné boční linie. Ze zamaskovaných vozů toho o mnoho více vyzkoumat nejde, ale jisté je, že karoserie do délky o něco vyroste.

V souvislosti s těmito změnami je použití větších kol nevyhnutelné. Nárůst rozvoru navíc naznačuje zvětšení prostoru pro posádku a také pro její zavazadla. Ve standardu lze prý počítat se zhruba 650 litry, po sklopení sedadel je to dokonce 1 800 l. Pod kapotou se objeví jen maloobjemové jednotky se čtrnáctistovkovým TSI v základu, která bude umět deaktivovat polovinu válců. Vyšší výkony poskytne 1,8 TSI a nejvíce pak zřejmě dvoulitr EA888 (například v Golfu R má 300 koní). V případě nafty se nic jiného než 1,6 TDI a 2,0 TDI neočekává. Dřívější dohady ukázaly také na hybridní verzi s pohonným ústrojím z Audi A3 e-tron.

Nebudeme vás déle napínat. Tři snímky ze „špionážní sady” přikládáme, další si můžete prohlédnout v kompletní galerii na Worldcarfans.com. Třeba přijdete na něco dalšího, co našemu oku uniklo. Kdy si vůz budeme moci prohlédnout na vlastní oči, zatím není jisté - zdroje hovoří o různých termínech od letošního autosalonu v Paříži až po ten ve Frankfurtu 2015.


Nový VW Passat B8 2015 ukazuje na špionážních fotkách dosud neviděné detaily - 1 - VW Passat B8 2015 spy next 01Nový VW Passat B8 2015 ukazuje na špionážních fotkách dosud neviděné detaily - 2 - VW Passat B8 2015 spy next 02Nový VW Passat B8 2015 ukazuje na špionážních fotkách dosud neviděné detaily - 3 - VW Passat B8 2015 spy next 03
Nový VW Passat bude jistě zase o kus lepším společníkem, šestiválcům už se však vyhne velkým obloukem

Zdroj: Worldcarfans

Adam Šrámek

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše