Renault Wind Gordini: sportovní jen na pohled

Rok po odhalení propdukční verze Renaultu Wind se automobilka rozhodla zatraktivnit jeho nabídku verzí Gordini. Jak už asi tušíte, o nic více než o show tu nepůjde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Wind Gordini: sportovní jen na pohled

1.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Renault Wind Gordini: sportovní jen na pohled

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Rok po odhalení propdukční verze Renaultu Wind se automobilka rozhodla zatraktivnit jeho nabídku verzí Gordini. Jak už asi tušíte, o nic více než o show tu nepůjde.

Je tomu dnes bez jediného opravdu přesně rok, co Renault začal vábit zájemce o malý sexy raodster a poprvé představil tehdy nový model Wind. Vůz se v mezičase začal prodávat a k mání je již nějaký čas i na našem trhu.

Těžko říci, jak Renault hodnotí jeho dosavadní prodeje, ale určitě jim chce dále pomoci. Proto se rozhodl na letošním autosalonu v Ženevě odhalit jeho verzi Gordini, která tak v nabídce značky doplní rovněž u nás prodávané Twingo RS Gordini a Clio RS Gordini.

Dosavadní Gordini modely se vyznačovaly tím, že běžným provedením toho kterého modelu přidávaly pouze líbivý, modro-bílý kabátek někdejších Gordiniho soutěžáků. Nebyl to s ohledem na podstatu tohoto jména právě nadšeně přijímaný krok, ale vzhledem k tomu, že tyto vozy (alespoň zprvu) vycházely výlučně z ostrých verzí od Renault Sportu, to ani nebudilo větší nevoli. Hranici Renault překročil poprvé loni uvedením Twinga Gordini i s menším benzinovým a dokonce také s dieselovým motorem a nyní ji překročil podruhé. Také Wind Gordini bude zcela konfekčním modelem ve sportovním hávu.

Svědčí o tom informace a snímky, které výrobce ještě dlouho před „Ženevou” zveřejnil. Není zatím jasné, s jakými motorizacemi bude Wind Gordini k dispozici (vypadá to, že se všemi), ale rozhodně nepřijde s žádnou novou. Ani jiné technické změny novinka nenabídne.

Co se naopak změní je vnější i vnitřní vzhled. Karoserii vyšperkuje působivý odstín modré jménem Malta kombinovaný s „rychlými pruhy” v bílé. Zajímavá 17" kola kola již známe z běžného Windu, naopak novinkou jsou bíle lakovaná vnější zpětná zrcátka, upravená maska chladiče, decentní křidélko na zádi a černá střecha. Uvnitř pak najdeme černé kožené čalounění s opět bílo-modrými prvky na volantu, řadičce, na úchytech pro manipulaci s dveřmi nebo na čalounění stropu. Na samotném kovovém zakončení řadičky pak nebude chybět označnení Gordini.

Vůz vypadá nesporně zajímavě, všechny vzhledové úpravy ale mohla doprovodit alespoň nějaká ta úprava techniky. Bohužel se tak nestalo, jistě se ovšem dočkáme úpravy ceníku, netřeba pochyovat o tom, že Wind Gordini bude daleko nejdražším modelem v nabídce. Kolik ale bude stát, to se dozvíme zřejmě až v Ženevě.


Renault Wind Gordini: sportovní jen na pohled - 1 - Renault Wind Gordini 01Renault Wind Gordini: sportovní jen na pohled - 2 - Renault Wind Gordini 02Renault Wind Gordini: sportovní jen na pohled - 3 - Renault Wind Gordini 03Renault Wind Gordini: sportovní jen na pohled - 4 - Renault Wind Gordini 04Renault Wind Gordini: sportovní jen na pohled - 5 - Renault Wind Gordini 05

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše