Řidič Mercedesu zkusil na silnici vybrzdit traktor, dobrý nápad to vážně nebyl

Hloupá silniční msta se jejímu strůjci vrátila tak, jak od začátku musela. Dokazování si čehokoli nemá uprostřed běžného provozu co dělat v jakékoli, natož pak v této podobě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič Mercedesu zkusil na silnici vybrzdit traktor, dobrý nápad to vážně nebyl

20.12.2020 | Mirek Mazal

Řidič Mercedesu zkusil na silnici vybrzdit traktor, dobrý nápad to vážně nebyl

/

Foto: Mercedes-Benz

Hloupá silniční msta se jejímu strůjci vrátila tak, jak od začátku musela. Dokazování si čehokoli nemá uprostřed běžného provozu co dělat v jakékoli, natož pak v této podobě.

Náš názor na vybrzďování jste z řady dřívějších článků na toto téma jistě pochopili. Ostatně rozumný člověk nemusí dlouho přemýšlet, aby ho napadlo, že zadupnutí brzdového pedálu před jiným řidičem není nic moudrého, čím by si šlo jakkoli pomoci.

Strašení řidiče následujícího auta brzdovými světly či skutečnou decelerací přesto vídáme dál, jako slabou útěchu můžeme brát to, že se s ním nesetkáváme jen v České republice. Záznamy vybrzďování přicházejí denně z celého světa a nově natočený příklad z Polska nejlépe připomíná, jak velkým mentálním deficitem musí vybrzďovači trpět.

Jedna z zjevně menších silnic u našich severních sousedů se stala totiž ringem dvou zcela odlišných váhových kategorií. Tu nanejvýš střední zastoupil Mercedes třídy E kombi generace W211, tu těžkou reprezentoval blíže nespecifikovaný traktor. Právě z pohledu jeho šoféra vše vidíme, a tak nedáme ruku do ohně za to, že nám ukázal vše důležité, závěr celé silniční šarvátky ale ano.

Během něj modrý kombík předjede traktor, aby se záhy zařadil před něj a začal bezdůvodně brzdit. Traktorista to v prvé chvíli vzal sportovně a pokusil se Mercedes objet, ten ale znovu zrychlil a dále traktor blokoval. Při dalším pokusu o vybrzdění pak traktorista už nestihl a nebo nechtěl zabrzdit a došlo, k čemu dojít muselo. Hloupá akce byla odměněna nárazem mohutného zemědělského stroje do zadní části německého kombi.

Vidíme rozbité zadní okno a jistě i pochroumané plechy, následně se oba kohouti alespoň trochu uklidnili a řidič Mercedesu po vystoupení říká: „Bravo, mám to všechno na videu.” A traktorista na to: „To mám i já.” Tak ani tady se nic nevyřešilo...

Nechceme situaci soudit jako celek, nevíme, co dříve traktorista prováděl a čím mohl šoféra Mercedesu tolik naštvat. Ale i kdyby šlo o cokoli, vybrzďování je zcela nepřijatelná reakce, jejímž výsledkem byla zbytečná nehoda v místech, kde mohla ohrozit i jiné. Takové chování na silnici jednoduše nepatří, nakonec, podívejte se na něj sami na videu níže.


Řidič Mercedesu zkusil na silnici vybrzdit traktor, dobrý nápad to vážně nebyl - 1 - Mercedes E W 211 T-Modell E 320 CDI ilu 01Řidič Mercedesu zkusil na silnici vybrzdit traktor, dobrý nápad to vážně nebyl - 2 - Mercedes E W 211 T-Modell E 320 CDI ilu 02Řidič Mercedesu zkusil na silnici vybrzdit traktor, dobrý nápad to vážně nebyl - 3 - Mercedes E W 211 T-Modell E 320 CDI ilu 03Řidič Mercedesu zkusil na silnici vybrzdit traktor, dobrý nápad to vážně nebyl - 4 - Mercedes E W 211 T-Modell E 320 CDI ilu 04Řidič Mercedesu zkusil na silnici vybrzdit traktor, dobrý nápad to vážně nebyl - 5 - Mercedes E W 211 T-Modell E 320 CDI ilu 05Řidič Mercedesu zkusil na silnici vybrzdit traktor, dobrý nápad to vážně nebyl - 6 - Mercedes E W 211 T-Modell E 320 CDI ilu 06
Útok takovýmto Mercedesem na traktor byl od začátku odsouzen k neúspěchu, výsledkem je „překvapivě” demolice jeho zadních partií. Ilustrační foto: Mercedes-Benz

Zdroj: Reddit

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše