Ruská policie ukázala v akci své nové Škody Octavia, připomínají staré časy u nás

Je to svérázné video, ale Rusko je svérázná země. Auta samotná jsou nám bližší, ovšem ruská policie je dostala ve verzi, kterou si běžní lidé koupit nemohli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruská policie ukázala v akci své nové Škody Octavia, připomínají staré časy u nás

10.11.2020 | Petr Miler

Ruská policie ukázala v akci své nové Škody Octavia, připomínají staré časy u nás

/

Foto: DPS

Je to svérázné video, ale Rusko je svérázná země. Auta samotná jsou nám bližší, ovšem ruská policie je dostala ve verzi, kterou si běžní lidé koupit nemohli.

Škoda v Rusku nedávno začala nabízet Octavii čtvrté generace, ještě před startem její tamní výroby ale prodala ruské policii 3 870 vozů generace třetí. Stalo se tak v rámci projektu Bezpečné a kvalitní silnice a byť automobilka začala rozjela dodávky těchto vozů již v loňském roce, část aut se do služby dostává až nyní.

Platí to také o 140 nových Octaviích, které se zařadily do flotily spravované moskevskou odnoží státního dopravního inspektorátu (GIBDD). Právě ta se tím rozhodla pochlubit na sociálních sítích a nové vozy ukázat v akci na videu. Nejsou to žádné suché záběry stojících či jezdících aut, ale řádně stylizovaný snímek stavící policii do toho správného světla i s nezbytnou motivační řečí někoho z nadřízených před policisty právě usedajících do aut plnit své každodenní povinnosti.

Nové škodovky můžete na záběrech vidět i s tradičním označením ruské dopravní policie na přídi. Pro později narozené, které minula povinná výuka ruštiny od základní školy, dodejme, že jde o azbukou zapsaná písmena DPS značící Dorožno-Patrulnaju Službu, hezky česky Silniční hlídkovou službu ruské policie. Právě té všech 3 870 aut - nevyjímaje těch 140 moskevských - slouží.

Dodejme, že policie auta nedostala v obyčejném provedení, ale s posíleným 1,8litrovým přeplňovaným čtyřválcem TSI spárovaným se sedmistupňovým automatem DSG, který běžní smrtelníci neměli k dispozici. Policejní Octavia tak zvládá sprint na stovku za 7,3 sekundy, o čtyři desetiny rychleji než civilní verze. Modifikace tím připomíná časy komunismu, kdy právě policie běžně dostávala vozy ve specifikacích, které byly běžným smrtelníkům zapovězené. Známe to i od nás, ale jen z minulostí, místní auta policie jsou ale přes některé průpovídky o opaku technicky v sériovém stavu, v Rusku zjevně nikoli.


Ruská policie ukázala v akci své nové Škody Octavia, připomínají staré časy u nás - 1 - Skoda Octavia ruska policie 2019 nove foto 01Ruská policie ukázala v akci své nové Škody Octavia, připomínají staré časy u nás - 2 - Skoda Octavia ruska policie 2019 nove foto 03Ruská policie ukázala v akci své nové Škody Octavia, připomínají staré časy u nás - 3 - Skoda Octavia ruska policie 2019 nove foto 05Ruská policie ukázala v akci své nové Škody Octavia, připomínají staré časy u nás - 4 - Skoda Octavia ruska policie 2019 nove foto 06Ruská policie ukázala v akci své nové Škody Octavia, připomínají staré časy u nás - 5 - Skoda Octavia ruska policie 2019 nove foto 07
Nové Octavie ruské policie se ukázaly v akci na prezentačním videu moskevského GIBDD, pro službu v jeho řadách byly upraveny a jsou rychlejší než ty dříve standardně dodávané. Foto: DPS

Zdroje: GIBD77@Instagram, DPS

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše