Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party

Očekávané se stalo skutkem. Také španělský Seat odhalil pětidvéřové provedení svého mini, kterému z návzu vypadlo písmeno n. Podívejte se na Seat Mii 5D.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party

6.2.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Očekávané se stalo skutkem. Také španělský Seat odhalil pětidvéřové provedení svého mini, kterému z návzu vypadlo písmeno n. Podívejte se na Seat Mii 5D.

Když jsme vám minulý týden ukazovali první snímky VW cross up!, mluvili jsme o týdnu plném tohoto malého Volkswagenu a jeho klonů. V té souvislosti jsme odhadovali, že ještě do pátku spatříme také pětidvéřovou verzi Seatu Mii a nakonec jsme se spletli jen o málo. Španělé s ním totiž vyrukovali dnes.

Překvapení je i v tomto případě, stejně jako u pětidvéřové Škody Citigo, přesně nula a vůz krom odlišných partií známých z třídvířka, kompletně přebírá design pětidvéřového německého brášky.

Rozměry vnějšku i vnitřku, stejně jako technické parametry jsou tedy úplně stejné jako u dvou výše zmíněných vozů a všechno ostatní odpovídá řečenému v představení třídvéřového Mii. Nebudeme tedy tentokrát opakovat již mnohokrát zmíněné a nabídneme vám především fotografie vozu, jejichž části se pokusili Španělé dodat alespoň trochu temperamentu.

Jinak ale není proč se rozrušovat. Také pro tohoto jižanského prcka platí, že si svou veřejnou premiéru odbude v březnu v Ženevě a do prodeje by se měl dostat v průběhu května. Ani v jeho případě nelze očekávat jiný příplatek za dvojici dveří navíc, který by se tak měl pohybovat okolo 10 tisíc Kč.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 1 - Seat Mii 5D 01Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 2 - Seat Mii 5D 02Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 3 - Seat Mii 5D 03Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 4 - Seat Mii 5D 04Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 5 - Seat Mii 5D 05Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 6 - Seat Mii 5D 06Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 7 - Seat Mii 5D 07Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 8 - Seat Mii 5D 08Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 9 - Seat Mii 5D 09Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 10 - Seat Mii 5D 10Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party - 11 - Seat Mii 5D 11
Seat Mii s pěticí dveří svým vzhledem překvapí málokoho. A zbylými parametry snad už nikoho.

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.