Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Seat Mii 5D: třetí pětidvéřové mini do party
6.2.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Očekávané se stalo skutkem. Také španělský Seat odhalil pětidvéřové provedení svého mini, kterému z návzu vypadlo písmeno n. Podívejte se na Seat Mii 5D.
Když jsme vám minulý týden ukazovali první snímky VW cross up!, mluvili jsme o týdnu plném tohoto malého Volkswagenu a jeho klonů. V té souvislosti jsme odhadovali, že ještě do pátku spatříme také pětidvéřovou verzi Seatu Mii a nakonec jsme se spletli jen o málo. Španělé s ním totiž vyrukovali dnes.
Překvapení je i v tomto případě, stejně jako u pětidvéřové Škody Citigo, přesně nula a vůz krom odlišných partií známých z třídvířka, kompletně přebírá design pětidvéřového německého brášky.
Rozměry vnějšku i vnitřku, stejně jako technické parametry jsou tedy úplně stejné jako u dvou výše zmíněných vozů a všechno ostatní odpovídá řečenému v představení třídvéřového Mii. Nebudeme tedy tentokrát opakovat již mnohokrát zmíněné a nabídneme vám především fotografie vozu, jejichž části se pokusili Španělé dodat alespoň trochu temperamentu.
Jinak ale není proč se rozrušovat. Také pro tohoto jižanského prcka platí, že si svou veřejnou premiéru odbude v březnu v Ženevě a do prodeje by se měl dostat v průběhu května. Ani v jeho případě nelze očekávat jiný příplatek za dvojici dveří navíc, který by se tak měl pohybovat okolo 10 tisíc Kč.
Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012











Seat Mii s pěticí dveří svým vzhledem překvapí málokoho. A zbylými parametry snad už nikoho.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zákazník nechal u dealera Hondy za moderní marnost protiúčtem jednu z největších legend značky. Od lidí schytal takovou bídu, že se tím firma radši už nechlubí
před 3 hodinami
Nejlegračnější na novém integrovaném WC v autě je nakonec značka, která si ho patentovala
včera
Ferrari ukázalo, jak skutečně funguje přelomový interiér jeho poslední novinky. V Golfu by to byla moc fajnová věcička
20.4.2026
Nové na MotoForum.cz
- Harley-Davidson RIDE: americká značka se připravuje na svoji novou éru 20.4.2026
- Bulega stále neporažen 19.4.2026
- WSSP v Assenu kořistí Oettla 19.4.2026
- Bulega vítězem SprintRace 19.4.2026
- Kdo jiný než Bulega 18.4.2026
Nejčtenější články
Renault oznámil, že ve svých továrnách brzy „zaměstná“ 350 bezhlavých robotů. Lidem prý práci nevezmou
23.3.2026
Číňané vám prodají nové Porsche Panamera kombi, i když s ním samo Porsche už skončilo
23.3.2026
BMW se pokusilo vysvětlit, proč volanty jeho nových aut vypadají jako madla sbíječky
23.3.2026
Šéf Lamborghini dostal přes prsty za své komentáře na adresu elektromobilů, naštěstí se ihned úplně napravil
24.3.2026
Pokud je tohle skutečně nové BMW M3, pak to nejhorší teprve přijde
24.3.2026
Živá témata na fóru
- Onboard videa 04.22. 11:26 - GeneHawkins
- Cyklistické vlákno 04.22. 11:04 - jerry
- Ojete sportaky - zajimave nabidky 04.21. 19:26 - vasco
- Kdo má přednost? 04.21. 17:59 - GeneHawkins
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.21. 16:22 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 04.21. 14:29 - pavproch
- OBD diag pro moje autovraky 04.21. 10:41 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 04.21. 09:48 - pavproch
