Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Škoda Snowman: větší SUV na nových ilustracích, k realitě nemusí mít daleko
26.4.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Ti, kteří studii Snowmanu viděli, říkají, že vypadá jako Range Rover Evoque. Jenže to je koncept, realita by mohla nabrat pragmatičtější podobu, třeba takovou.
Nové SUV Škody, které jsme na Apríla překřtili na Showman, si Snowman říkat může a také nemusí. Že se bude vyrábět a dít se tak bude na území České republiky, je ale už nějakou chvíli jisté. Už dříve jsme se dozvěděli i pár oficiálních detailů a vzhledem k aktuálním možnostem platformy MQB od Volkswagenu si dokážeme udělat docela dobrý obrázek také o technice. Jenže jak bude novinka vypadat?
Jistým vodítkem by mohla být ženevská studie Škoda Vision C. Ta ale naznačila o dost jiný než dosavadní designový směr a je možné, že škodovka nakonec tolik odvahy nesebere. Opaku by tedy napovídaly zvěsti našeho zdroje u škodovky, podle nějž má studie Snowmanu (ano, už nějaký čas existuje, zatím ale nebyla vystavena) oslnivý design srovnatelný s Range Roverem Evoque, jenže to je pořád jen studie. Kolik už jsme viděli odvážných koncepčních kreací té či oné automobilky a co z nich nakonec zbylo?
Je tedy také dost dobře možné, že sériová verze vsadí na linky známé z posledních novinek značky, které nejlépe definuje model Octavia. To si myslí i Remco Meulendijk známý spíše pod „značkou” DesignRM, který se do malování možné podoby Snowmanu pustil. Šel na to vlastně docela pragmaticky - vzal základní tvary VW CrossBlue Concept, s nímž nové SUV Škody nepochybně bude mít nepochybně mnoho společného, a doplnil je rysy Octavie adaptovanými právě na styl SUV.
Přesně tak může postupovat i škodovka, stejně dobře se ale může vydat i úplně jiným směrem a na specifika dnešních modelů automobilky zapomenout. Jaká bude realita, uvidíme časem, sázku Remca M. ale pro jistotu ponecháme zdokumentovanou...


Remco Meulendijk si někdy dost vymýšlí, Snowman by ale takto teoreticky vypadal mohl - přinejmenším tehdy, pokud škodovka nesebere odvahu dostat na trh něco nekonvenčního
Zdroj: DesignRM
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Číňané hodili na své nové auto vzrostlý strom a zkusili s ním dál jezdit. Podívejte se, jak dopadli
včera
Unikl celý katalog laků pro nové BMW řady 3, je to pozoruhodná směsice klasických hitů i moderních výstřelků
5.12.2025
V této zemi ze dne na den zrušili všechna měření rychlosti, místo nich instalují obří dopravní značky
2.12.2025
Nejnovější články
Někdo spočítal přesný počet log na nejvíc kolotočářském Mercedesu dneška a výsledek bere dech
včera
Odpor proti nařizování elektromobilů v EU roste. Už i nizozemská sněmovna žádá jeho zrušení, zájem o tato auta po letech klesá
včera
Číňané hodili na své nové auto vzrostlý strom a zkusili s ním dál jezdit. Podívejte se, jak dopadli
včera
Západní politici se báli čínských elektromobilů, světový trh s auty ale zatím začínají ovládat docela jiné vozy
včera
Do tohoto Audi někdo nasypal 1,4 milionu Kč, teď ho prodává jen za 96 tisíc korun
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
