Škoda Showman: nové české SUV bude nakonec více do vesela

Registrace u evropského patentového úřadu odhalila, že nový model české automobilky nebude Sněžný muž neboli Snowman, ale Bavič - Showman.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Showman: nové české SUV bude nakonec více do vesela

1.4.2014 | Petr Miler | 5 příspěvků

Škoda Showman: nové české SUV bude nakonec více do vesela

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Registrace u evropského patentového úřadu odhalila, že nový model české automobilky nebude Sněžný muž neboli Snowman, ale Bavič - Showman.

O tom, že Škoda nabídne vedle kompaktního SUV Yeti také model stejného ražení pokoušející se zaujmout o třídu výše, se mluví již několik let. Choutky postavit se třeba i Hyundai Santa Fe automobilka poprvé potvrdila už loni a později charakter tohoto modelu ještě několikrát upřesnila. Teď už i víme, že se vůz bude vyrábět v Kvasinách, a to nejspíše po boku stejně pojatého Seatu. Dosud se o něm ale vždy hovořilo buď jen neosobně jako o „SUV Škoda” nebo jako o „modelu Snowman”, v překladu Sněžný muž. My už nyní víme, že realita bude nakonec trochu jiná.

Dokumenty získané z evropského patentového úřadu totiž jasně hovoří o tom, že si společnost Škoda Auto a.s. nechala zaregistrovat označení Showman - místo chladného sněhu tak novinka zahraje na trochu veselejší strunu, neboť si nebude hrát na Sněžného muže, ale spíše na Baviče nebo „Podnikatele zábavy”, jak toto anglické slovo pěkně popisuje překladač Google. Mohlo by se zdát, že dosavadní zkazky o Snowmanovi vznikly pouhou záměnou velmi podobného písmena, náš zdroj ve škodovce nám ale předestřel trochu jinou verzi.

„Měl to být Snowman, měli jsme tohle jméno už registrované, připravovali jsme grafiku, kampaně... Pak ale přišel na poradu Winfried (Vahland, předseda představenstva - pozn. red.), pustil nám Freddeho Mercuryho, prásknul do stolu a řekl: 'Show must go on!' Od té doby je to Showman a nejede přes to vlak,” prozradil nám jeden z vysoce postavených zaměstnanců automobilky, který si pochopitelně nepřál být jmenován.

Je to nesporně zajímavá zpráva, do vývoje posledních měsíců ale zapadá. Už při prezentaci konceptu Vision C v Ženevě automobilka zmínila, že se pokusí být méně konzervativní a design tomu bude odpovídat. Se vzhledem pak evidentně půjdou ruku v ruce i poněkud emotivnější jména. Zmíněné dokumenty i zdroje nedávají prostor k ničemu jinému, než že na letošním pařížském autosalonu zažijeme při premiéře nového SUV pořádné představení s jedním českým Showmanem v hlavní roli...


Škoda Showman: nové české SUV bude nakonec více do vesela - 1 - Skoda Showman registrace patent 01Škoda Showman: nové české SUV bude nakonec více do vesela - 2 - Skoda Showman registrace patent 02Škoda Showman: nové české SUV bude nakonec více do vesela - 3 - Skoda Showman registrace patent 03Škoda Showman: nové české SUV bude nakonec více do vesela - 4 - Skoda Showman registrace patent 04Škoda Showman: nové české SUV bude nakonec více do vesela - 5 - Skoda Showman registrace patent 05
Patentová registrace jasně potvrzuje, že Showman prostě bude

Škoda Showman: nové české SUV bude nakonec více do vesela - 6 - Skoda Showman ilustrace spekulativni 01
Design pořádného Showmana by se mohl inspirovat třeba u filmu...

Zdroj: OHIM

Patrně jste na to už přišli sami, kdyby ale přece jen nikoli, podívejte se na dnešní datum. Jak se bude jmenovat nové SUV Škody, vážně nevíme, faktem ale je, že často skloňované jméno Snowman má automobilka registrované už od loňského roku.

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků