Škoda potvrdila Octavii CC a nové SUV, objevují se i první podrobnosti

Podle bosse Škody je čtyřdveřové kupé na bázi Octavie tutovkou, velké SUV dorazí hned po nové Fabii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda potvrdila Octavii CC a nové SUV, objevují se i první podrobnosti

27.12.2013 | Adam Šrámek | 7 příspěvků

Škoda potvrdila Octavii CC a nové SUV, objevují se i první podrobnosti

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Podle bosse Škody je čtyřdveřové kupé na bázi Octavie tutovkou, velké SUV dorazí hned po nové Fabii.

O nové verzi Octavie už jsme se několikrát zmínili. Prvotní obavy z toho, že se mladoboleslavské CC zřejmě neobjeví a zůstane jen wolfsburgskou, respektive ingolstadskou chloubou, vystřídaly pozitivní informace o konceptu - od té doby bylo jasné, že Škoda dříve či později přispěje svou trochou do mlýna informací na toto téma, a to se také stalo. Sám šéf automobilky Winfried Vahland britským kolegům potvrdil, že takový koncept Škoda pro Ženevu 2014 skutečně chystá, i když další detaily nezmínil.

My jsme v mezičase začali spekulovat nad tím, jak by mohla vypadat a nejlépe nám k tomu seděla ilustrace od fanoušků. Měnily se také názory na název a nejblíže je zatím zřejmě konzervativní přídomek CC, který používá Volkswagen u elegantnější varianty Passatu. Čtyřdveřové kupé z Octavie se pravděpodobně nevydá jiným směrem než VW nebo třeba menší Audi A3 Sedan, vyznačovat se tedy bude zešikmenou linií štřechy a cenovou vyšší než standardní Octavia. Použití platformy MQB je nezpochybnitelné.

Pokud jde o chystané nové SUV, designový šéf Josef Kaban říká, že bude výrazně odlišný od všech současných modelů Škoda, má jít o velmi nadčasový vůz. V souvislosti s ním se odkazuje na Yeti, který se však podle něho ukázal být postupem času až příliš fádní, a tak ho museli korigovat faceliftem. Totéž nám přeci slibuje s příštím Superbem, a tak doufáme, že svým slibům dostojí, protože Škodovka by se z kolejí konzervativního designu přeci jen mohla alespoň lehce vykolejit.

Podle našich zdrojů v automobilce chystá firma něco tak atraktivního jako je Range Rover Evoque. To by se mohlo líbit. Dle Škodovky se menší z nových SUV bude kromě netradičního designu vyjímat vyšší cenovkou, která přepokládá, že ho lidé nebudou střídat tak často jako ostatní modely ve firemních flotilách. Poslední podrobnosti vytanuly na povrch v souvislosti s příští generací Fabie, která se začne prodávat po pařížské premiéře v roce 2015. Vahland o ni říká, že by měla díky novým možnostem konektivity zaujmout mladší klientelu. Její karoserie naroste do šířky zhruba o pět centimetrů, ale délkou by se stále měla držet pod čtyřmetrovou hranicí. Přesto se samozřejmě dočká i lehkého nárůstu objemu zavazadelníku.


Škoda potvrdila Octavii CC a nové SUV, objevují se i první podrobnosti - 1 - Skoda Octavia Coupe 2013 skica Škoda potvrdila Octavii CC a nové SUV, objevují se i první podrobnosti - 2 - Skoda Octavia Coupe 2013 01Škoda potvrdila Octavii CC a nové SUV, objevují se i první podrobnosti - 3 - Skoda Octavia Coupe 2013 05Škoda potvrdila Octavii CC a nové SUV, objevují se i první podrobnosti - 4 - Skoda Octavia Coupe 2013 03Škoda potvrdila Octavii CC a nové SUV, objevují se i první podrobnosti - 5 - Skoda Octavia Coupe 2013 04
Veškeré možné podoby nové Octavie CC, které jsme zatím přinesli, nejbližší realitě bude zřejmě ta první zleva, třebaže působí daleko nejnudněji...

Zdroj: Autocar

Adam Šrámek

Diskuze 7 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.