Škoda ukázala první obrázky faceliftované Fabie, s novým vzhledem přijde o diesely

Modernizovaná Fabia sice nedostane platformu MQB, pouze na benzinové motory ale vsadí. Kromě nové přídě s nimi spojí i pozměněnou kabinu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda ukázala první obrázky faceliftované Fabie, s novým vzhledem přijde o diesely

18.1.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Škoda ukázala první obrázky faceliftované Fabie, s novým vzhledem přijde o diesely

/

Foto: Škoda Auto

Modernizovaná Fabia sice nedostane platformu MQB, pouze na benzinové motory ale vsadí. Kromě nové přídě s nimi spojí i pozměněnou kabinu.

Nové generace Seatu Ibiza a Volkswagenu Polo jsme přivítat již mohli. Bylo tedy nasnadě se ptát, kdy dorazí také třetí do party, tedy inovovaná Škoda Fabia. V případě českého vozu tu ovšem máme jeden zádrhel - stávající třetí generace je na trhu teprve čtvrtým rokem. Na zcela nový vůz je tedy ještě brzy, pročež se dal očekávat spíše facelift. Ten také dostaneme, a to již v březnu na autosalonu v Ženevě.

S potvrzením této skutečnosti přišla sama automobilka, která zároveň dala do placu i první oficiální ilustrace. Ty jsou utopené ve tmě, malými hrátkami v grafickém editoru se nám ovšem povedlo dostat oněch pár změn na světlo. Je tedy evidentní, že počítat můžeme především s novými užšími LED světlomety, které přímo navazují na přeprofilovanou masku. Logicky se tak bude měnit i kapota motoru, stejně jako je jiný i nárazník.

Zadní partie momentálně zůstávají skryty, nicméně Škoda potvrdila, že diody je možné očekávat také tam. Nový pak nejspíše bude i nárazník, tím však zásadní exteriérové novinky nejspíše skončí. Dále lze totiž vsadit maximálně na osvěženou nabídku barev a nějaký ten odlišný design litých kol. Za dalšími změnami ovšem budeme muset do interiéru a do motorového prostoru, z nějž nejspíše dostane padáka tříválcový 1,4litrový turbodiesel.

Díky tomuto kroku nám nabídka řádně prořídne, na výběr totiž bude již jen litrový tříválec. Ten by v rámci silnějšího naladění mohl zamířit k výkonu 85 kW/115 koní, s příchodem čtyřválcové jedna-pětky se ovšem počítat nedá. Fabia se tak přiblíží ke španělskému a německému sourozenci, jejich platformu MQB ale nedostane. S tou může počítat až ona nová generace, která s ohledem na letošní facelift dorazí za dva, možná tři roky.

My již jen můžeme dodat pár slov k interiéru, kde se stoprocentně objeví nové generace multimediálních systémů. Změnou nejspíše projde také klimatizace, mluví se rovněž o přepracování palubní desky. To by naznačovalo příchod digitálního přístrojového štítu, byť takový by byl jistě za příplatek a pouze u nejvyšších úrovní výbavy. Zda ale skutečně dorazí, to je nyní ve hvězdách - možná si jej Škoda nechá až na novou generaci.


Škoda ukázala první obrázky faceliftované Fabie, s novým vzhledem přijde o diesely - 1 - Skoda Fabia 2018 facelift prvni 01Škoda ukázala první obrázky faceliftované Fabie, s novým vzhledem přijde o diesely - 2 - Skoda Fabia 2018 facelift prvni 02
Modernizovaná Škoda Fabia se ukázala na první ilustraci, jasně patrná je tak proměna přídě

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše