SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video)

Věděli jsme, že přijde i jak bude vypadat, počítačové rendery ale nemusely zrovna vzbuzovat důvěru, že se jej opravdu dočkáme. Nyní ho tu máme i ve skutečnosti. A o co že jde? No přece o SSC Tuatara, prý nové nejrychlejší auto na světě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video)

13.8.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Věděli jsme, že přijde i jak bude vypadat, počítačové rendery ale nemusely zrovna vzbuzovat důvěru, že se jej opravdu dočkáme. Nyní ho tu máme i ve skutečnosti. A o co že jde? No přece o SSC Tuatara, prý nové nejrychlejší auto na světě.

O novém modelu firmy Shelby SuperCars (SSC) se mluví již nějaký ten pátek. První zmínky o něm padly již loni na podzim, kdy se o něm hovořilo ještě jako o modelu Ultimate Aero II. Od minulého měsíce víme, že ponese jméno Tuatara i jak bude v „sériovém” provedení vypadat, počítačová ilustrace ale nemusela uspokojit každého. Nyní si konečně můžeme vůz prohlédnout na skutečných záběrech.

Na svět přišly v čínské Šanghaji, kde sám zakladatel firmy Jerod Shelby spolu s designérem Tuatary Jasonem Castriotou představili vůz tamním potenciálním zákazníkům a médiím. My jsme pochopitelně do Číny kvůli tomuto vozu neletěli, díky Jasonu Tangovi vám ale můžeme nabídnout alespoň první živé fotky tohoto vozu a také video z celé prezentace.

Bohužel, tyto materiály nedoprovází žádné nové informace, a tak můžeme jen zopakovat, že sexy sporťák má být poháněn sedmilitrovým osmiválcem dopovaným dvěma turbodmychadly, který mu má zajistit výkon až 1 350 koní mířící přes sedmistupňovou manuální (skutečně přímo řazený sedmikvalt) nebo automatickou převodovku na kola zadní nápravy. Maximální rychlost přes 440 km/h má překonat Bugatti Veyron Super Sport, zda se tomu tak ale opravdu stane, na to si musíme ještě chvíli počkat.


SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 1 - SSC Tuatara zive 01SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 2 - SSC Tuatara zive 02SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 3 - SSC Tuatara zive 03SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 4 - SSC Tuatara zive 04SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 5 - SSC Tuatara zive 05SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 6 - SSC Tuatara zive 06SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 7 - SSC Tuatara zive 07SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 8 - SSC Tuatara zive 08SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 9 - SSC Tuatara zive 09SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 10 - SSC Tuatara zive 10SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 11 - SSC Tuatara zive 11

SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 12 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 01SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 13 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 02SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 14 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 03SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 15 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 04SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 16 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 05SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 17 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 06SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 18 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 07SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 19 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 08SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 20 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 09SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 21 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 10SSC Tuatara: bijec Veyronu na prvních skutečných obrázcích (+ video) - 22 - SSC Tuatara odhaleni oficialni 11
SSC Tuatara na prvních živých fotkách...


...a také na videu z jeho prezentace v Šanghaji

Foto: Shelby SuperCars, Jason Tang

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše