Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video)

Samotné zachycení prototypu nového BMW X5 v ulicích dánské Kodaně je zajímavá věc, jen u toho ale nezůstalo. Její posádka paparazziům vrátila úder.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video)

29.4.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Samotné zachycení prototypu nového BMW X5 v ulicích dánské Kodaně je zajímavá věc, jen u toho ale nezůstalo. Její posádka paparazziům vrátila úder.

Stávající, tedy třetí, generace BMW X5 je na trhu od roku 2013. Teoreticky by tedy mnichovská automobilka měla nejvyšší čas na představení faceliftu. Nicméně v Bavorsku padlo již před časem trochu jiné rozhodnutí. Aktuální model totiž čeká předčasný důchod a místo něj dorazí ještě před koncem tohoto roku zcela nová generace. Důvod přitom můžeme hledat pod povrchem.

Jakkoliv BMW současné SUV X5 tituluje jako zcela novou generaci a přiřadilo jí i separátní interní kód F15, ve své podstatě jde spíše o výrazně zrevidovaného předchůdce, se kterým se pojilo označení E70. Kupříkladu rozvor mezi nápravami se totiž nezměnil ani o píď, s 2 933 milimetry tedy vlastně můžeme počítat již od roku 2007.

Nová (zda třetí či čtvrtá, to necháme na vašem posouzení) generace ovšem dostane skutečně zcela novou architekturu CLAR. Ta již podpírá řady 5 a 7, poslouží ale všem mnichovským vozům od trojky nahoru. Proto ostatně její původní název zněl 35up. V závislosti na daném modelu se ale vždy budou lišit nejen rozměry, ale i použité materiály.

Zatímco nová sedmička ve svých útrobách hostí uhlíková vlákna, řada 5 je kvůli ceně nedostala. X5 ovšem má s karbonem počítat, stejně jako hliník jí totiž pomůže redukovat poměrně těžkou příď. Dočkáme se tedy měli nejen menšího počtu kilogramů, ale i optimálnějšího rozložení hmotnosti a tím lepší ovladatelnosti a nižší spotřeby. Dalšími benefity jsou vyšší torzní tuhost, opomenuto nebylo ani zvětšení prostoru v kabině a zavazadelníku.

Změnami ovšem projdou i pohonné jednotky, zvláště ty dieselové. Základem by měl být dvoulitrový čtyřválec pod kapotou verze 25d, o úroveň výše vystoupají třílitrové varianty 30d a 40d. Vrchol pak bude tvořit X5 M50d. Samozřejmostí je také ryze benzinová varianta X5 M, která bude sdílet pohonné ústrojí s chystaným BMW M5. Toto provedení ovšem můžeme očekávat nejdříve v příštím roce.

Tím jsme s výčtem dostupných informací u konce, k jejich probrání nás ale přivedlo zachycení maskovaného prototypu nové X5 v Kodani, ke kterému se váže i jeden úsměvný moment. Špionážního kameramana si totiž povšimla dvojice testovacích jezdců, kteří se rozhodli, že se z lovených stanou lovci. Spolujezdce proto vytáhl mobilní telefon a dal paparazzimu ochutnat jeho vlastní polívčičku. Jsme docela zvědavi, jestli se jeho záběry také objeví na Youtube, nebylo by to od věci. Když někoho natáčíte, musíte počítat i s tím, že budete natočeni...


Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video) - 1 - BMW X5 2018 Copenhagen spy video 01Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video) - 2 - BMW X5 2018 Copenhagen spy video 02Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video) - 3 - BMW X5 2018 Copenhagen spy video 03Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video) - 4 - BMW X5 2018 Copenhagen spy video 04Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video) - 5 - BMW X5 2018 Copenhagen spy video 05Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video) - 6 - BMW X5 2018 Copenhagen spy video 06Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video) - 7 - BMW X5 2018 Copenhagen spy video 07Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video) - 8 - BMW X5 2018 Copenhagen spy video 08Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video) - 9 - BMW X5 2018 Copenhagen spy video 09Testovací piloti BMW otočili hru, v nové X5 začali natáčet špionážního fotografa (video) - 10 - BMW X5 2018 Copenhagen spy video 10
Z lovce kořistí aneb testovací jezdci nového BMW X5 si natočili špionážního kameramana

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.