Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla

Zdá být neuvěřitelné, že tohle někdo v roce 2019 s vážnou tváří vystavuje na internetu, ale děje se to. „Prezident” Turkmenistánu zjevně ztratil soudnost a státní média nutí vysílat tragikomickou propagandu.
 1. Autoforum.cz
 2. Rubriky a sekce
 3. Bleskovky

Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla

6.8.2019 | Mirek Mazal

Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zdá být neuvěřitelné, že tohle někdo v roce 2019 s vážnou tváří vystavuje na internetu, ale děje se to. „Prezident” Turkmenistánu zjevně ztratil soudnost a státní média nutí vysílat tragikomickou propagandu.

Téměř půl hodiny dlouhé video zobrazuje samolibého vůdce Turkmenistánu během jeho letošní dovolené. Egoistický Gurbanguli Berdymuhamedov je formálně prezidentem, od nedemokratického převzetí úřadu ale pilně buduje vlastní kult osobnosti a profiluje se spíše jako diktátor. A podle toho vypadá i zobrazování jeho politického a civilního života.

Nejnovější výtvor dozajista nezávislých filmařů zachycuje řadu rozličných aktivit. Berdymuhamedov před kamerou jezdí na kole, sedlá koně, střílí z pistole, sportuje, skládá hudbu (!), hraje na kytaru nebo prohání po poušti závodní SUV. Všechny činnosti spojuje mistrovský střih přesně podle instrukcí, aby prezident byl zobrazen jako dokonalý všeuměl. Samozřejmě není tak dobrý, ale on si to myslí a filmem se přesvědčit ostatní.

Jestli to tak berou v Turkmenistánu, netušíme, my spíše nevíme, jestli se smát nebo kroutit hlavou. Snad největší část propagandistického videa tvoří rádoby hrdinná jízda až do místa, které si říká Brána pekla. Kráter s původním turkmenským názvem Darvaza leží v poušti Karakum. Díra v zemi hoří unikajícím zemním plynem a přítmí plameny poskytly dokonalou kulisu pro letecké záběry s jak jinak než umělým zvukem motoru Berdymuhamedova vozu.

Trochu si říkáme, že kdyby to byl opravdový hrdina, vjede až dovnitř, ale to by si pak Turkmenistán asi musel hledat novou hlavu státu. Video stojí za zhlédnutí celé, ale jeho automobilová část případně začíná v čase 20:00...


Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 1 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 01Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 2 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 02Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 3 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 03Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 4 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 04Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 5 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 05Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 6 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 06Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 7 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 07Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 8 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 08Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 9 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 09Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 10 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 10Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 11 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 11Diktátor se nechal natočit, jak o dovolené hrdinně dojel až do Brány pekla - 12 - Gurbanguli Berdymuhamedov a jeho aktivity 12
Tragikomické zobrazení aktivit prezidenta Turkmenistánu vrcholí rádoby hrdinnou jízdou až do Brány pekla

Zdroj: Watan Habarlary@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.