Volkswagen Golf VII Variant 2013: nový kombík na věrohodných ilustracích

Největší německá automobilka rozšíří už počátkem příštího roku počet karosářských verzí nového Golfu na tři. Dalším v pořadí je kombi Variant.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen Golf VII Variant 2013: nový kombík na věrohodných ilustracích

28.11.2012 | Miro Mihálik | 3 příspěvky

Volkswagen Golf VII Variant 2013: nový kombík na věrohodných ilustracích

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Největší německá automobilka rozšíří už počátkem příštího roku počet karosářských verzí nového Golfu na tři. Dalším v pořadí je kombi Variant.

Koncern Volkswagen se náklady na vývoj nové platformy MQB s napříč uloženými motory zrovna nechlubí, každopádně výdaje s tím spojené se Němci snaží pokrýt stěží uvěřitelným tempem. Na jednom společném základu byly pouze letos představené už tři zcela nové vozy a minimálně jeden model do konce roku ještě dorazí. Přednost před ostatními dostala třetí generace Audi A3, která je už k mání i jako pětidveřový Sportback, následovalo třetí pokračování Seatu Leon a naposled jsme tu měli sedmé dějství jménem Golf ve tří i pětidveřovém provedení.

V polovině příštího měsíce se dočkáme světové premiéry třetí generace Škody Octavia, která před veřejnost předstoupí na nejbližším ženevském autosalonu, a jak jsme již měli možnost vidět, možná dorazí ve stejném termínu i v provedení Combi. Tím ale nasazení MQB pod užitkovějšími karoseriemi nekončí. Seat už potvrdil Leon ST a počátkem příštího roku by se měli dočkat také příznivci Volkswagenu Golf Variant.

Protože design VW je poněkud předvídatelný, náš starý známý kouzelník přes rendery Theo Chin se rozhodl ukázat nám podobu příštího Variantu v jistém předstihu. Na čistém listu papíru ale nezačínal a tím nemáme na mysli pouze to, že podle očekávání převzal celou přední část z hatchbacku až po sloupky B. Britská stránka Gmotors záskala fotografie inkriminovaného vozu, ačkoli se její lidé nejdříve mylně domnívali, že mají před sebou záběry jakéhosi nového Passatu. Theo naznačuje, že se nechal inspirovat a použil základní siluetu, jelikož na testovací mule nebyly žádné plasty deformující tvar, ale pouze maskovací fólie.

Jestli bude příští Variant vypadat přesně takto, jisté samozřejmě není, od reality ale jistě nebude mít daleko.


Volkswagen Golf VII Variant 2013: nový kombík na věrohodných ilustracích - 1 - Volkswagen Golf Variant 2013 render 01Volkswagen Golf VII Variant 2013: nový kombík na věrohodných ilustracích - 2 - Volkswagen Golf Variant 2013 render 02
Variant se u všech generací Golfu nevyráběl. VW jej nabízelo u třetí, čtvrté a páté generace a šestka byla jen více modernizovaný vůz odvozený od předchůdce

Ilustrace: Theo Chin

Miro Mihálik

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.