Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní

Na pozornost v hodnotě 25 tisíc korun mohou evropští motoristé zapomenout. Jde prý o kompenzaci za prodlevy v řešení Dieselgate v Americe, ne za samotnou kauzu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní

22.1.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na pozornost v hodnotě 25 tisíc korun mohou evropští motoristé zapomenout. Jde prý o kompenzaci za prodlevy v řešení Dieselgate v Americe, ne za samotnou kauzu.

Skandál spojený s překračováním limitů emisí NOx se na krátkou chvíli přenesl od Volkswagenu k Renaultu a Opelu. Nyní však máme míč opětovně na wolfsburgské straně, kterou evidentně několikadenní absence palcových titulků v médiích rmoutila. O nejnovějším kroku německého koncernu se ale dozajista bude hezky dlouho diskutovat, a to zejména mezi majiteli vozů s motory TDI, které neplní emisní limity v normovaném testu s úplně čistým svědomím. Na obdobnou kompenzaci, jakou dostávají američtí řidiči v podobě balíčku Goodwill, totiž mohou definitivně zapomenout.

Automobilka aktuálně oznámila, že kompenzace ve výši 1 000 amerických dolarů (cca 25 000 Kč) dostávají motoristé v zámoří proto, že Volkswagen prozatím nemá schválené řešení celé kauzy. Jinými slovy tedy nejde o jakousi omluvu za prodej vozu, který produkuje vyšší než povolené emise oxidů dusíku. Místo toho jde o odpustek, který má u zákazníků značku omluvit, že ani pět měsíců po vypuknutí skandálu nepřišla s řešením.

„V Evropě se soustředíme na opravy a servisní postupy,“ uvedla značka dále v tiskovém prohlášení, které nenašlo oporu ani u politiků. Komisařka Evropské unie pro průmysl Elbieta Bienkowska, jenž byla nejhlasitějším zastáncem kompenzace, proto již vyzvala šéfa Volkswagenu Matthiase Müllera k dalšímu jednání. Ten sice s následnou diskuzí souhlasil, výsledek se ale s největší pravděpodobností od toho stávajícího lišit nebude.

Dá se jistě předpokládat, že tento krok zákazníky VW nepotěší. Nejde tu o to, že by za jiných okolností něco očekávali, ale když už Volkswagen naděloval v obdobné situacu v Americe, mnohým odlišný přístup firmy k obdobné situaci v Evropě zřejmě nepřijde fér. A ani ty nejzarytější fanoušky Volkswagenu tdozajista nepotěší, když budou muset obětovat nějaký ten čas návštěvě servisu kvůli vadě, kterou nikterak nezpůsobili...


Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 1 - VW_Passat_Bluemotion11Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 2 - VW_Passat_Bluemotion07Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 3 - VW_Passat_Bluemotion08Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 4 - VW_Passat_Bluemotion16Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 5 - VW_Passat_Bluemotion13Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 6 - VW_Passat_Bluemotion10Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 7 - VW_Passat_Bluemotion02Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 8 - VW_Passat_Bluemotion01Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 9 - VW_Passat_Bluemotion18Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 10 - VW_Passat_Bluemotion23Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 11 - VW_Passat_Bluemotion21Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 12 - VW_Passat_Bluemotion20Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 13 - VW_Passat_Bluemotion36Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 14 - VW_Passat_Bluemotion26Volkswagen riskuje loajalitu evropských klientů, za Dieselgate je definitivně neodškodní - 15 - VW_Passat_Bluemotion28
Pokud jste evropským majitelem některého z vozů VW Group, jehož motor TDI EA 189 překračoval povolené limity emisí CO2, můžete na kompenzaci zapomenout

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.