Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Volvo S60 Polestar již brzy dorazí do Austrálie. Výkon ale zřejmě klesne na 408 koní (video)
9.4.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Verze pro protinožce by měla být lehce odlišná, i s nižším výkonem ale i tak zvládne akcelerovat na stovku pod 5 sekund. Stát by přitom měla o poznání méně.
Pokud přijde řeč na skandinávskou automobilku, pak jí každý věří stoprocentní bezpečnost. Ostatně, testy IIHS v tomto ohledu mluví za vše. Stačí však jediná zmínka o sportovnosti a odpůrcům této značky začnou cukat koutky. Volvo S60 jako sportovní sedan? Proboha, nenechte se vysmát, řekne vám každý majitel Audi nebo BMW. Jakmile však tento model protáhnete kúrou u společnosti Polestar, snadno převedete do reality přísloví o tom, kdo se směje naposledy. S60 totiž náhle nabízí 508 koní a 575 Nm točivého momentu, s nímž zvládá zrychlení z klidu na stovku za 3,9 sekundy a nejvyšší rychlost 300 km/h. Ikony jako M3 nebo RS4 sfoukne jako svíčky.
Bohužel, prakticky nic z toho nové video neukazuje. Volvo S60 Polestar se na něm mihne jen krátce, když zpomaleně obkružuje sněhovou bariéru. Podivné přitom je, že snímek má lákat na uvedení modelu v Austrálii. Tedy zemi, kde o bílé pokrývce vědí asi tolik jako Evropané o stavu jedovatých hadů u protinožců. I když, pokud dnes dokáže Volvo zašlapat do země BMW či Audi, pak skutečně může na nejmenším kontinentu sněžit.
Zmínit ovšem musíme jeden fakt. A sice ten, že australská verze bude jen jakýmsi předskokanem před skutečným modelem Polestar. Očekává se totiž, že nabízet by měla „jen“ 408 koní a akceleraci z klidu na stovku pod pět sekund. Zároveň by však měla stát o poznání méně než nějakých 100 000 GBP (cca tři miliony korun), na které vyjde Volvo S60 naladěné na 508 koní.
Jistotu ve všech ohledech budeme mít již velmi brzo, jak naznačuje samotné video. V jednom by si ale australská i globální verze měly být podobny - obě totiž budou k mání jen jako limitované edice.
Zdroj: WorldCarFans
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
AI videa se vymkla z rukou, fiktivní renovace fiktivně objevených vzácných aut matou i znalé
8.2.2026
Otylé nové Lambo se chlubí extrémní akcelerací, realitu ale zastírá trikem. Na okruhu dostává kouř od 22 aut i za poloviční cenu
7.2.2026
Kvůli této nehodě Číňanům došla trpělivost s největším nesmyslem moderních aut, zákaz byl nevyhnutelný
6.2.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Stellantis nacpal 38 miliard do největší továrny na baterky v zemi, teď se jí radši zbavil za cenu jedné plné nádrže
před hodinou
Technické parametry Škody Epic jsou epicky špatný vtip, model 120 proti ní byl král použitelnosti
před 3 hodinami
To nevymyslíte. Neziskovka kopající za elektromobily se postavila proti novým zvýhodněním EU pro malé elektromobily
včera
Jawa se vrací do Ruska, prodej jejích motorek může být obnoven každou chvílí
včera
Zapomenutá verze neúspěšného VW byla svého času sama propadák, poslední vyrobený kus se ale právě prodal za miliony
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
