VW Golf VII Variant: nový Golf kombi nafocen s minimem maskování

Německá novinka se sice neodhalila na sto procent, až na některé detaily zádě však máme o tvarech nového kombíku naprosto jasno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Golf VII Variant: nový Golf kombi nafocen s minimem maskování

21.1.2013 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

VW Golf VII Variant: nový Golf kombi nafocen s minimem maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německá novinka se sice neodhalila na sto procent, až na některé detaily zádě však máme o tvarech nového kombíku naprosto jasno.

Modulární platforma MQB koncernu Volkswagen nabízí skutečně mimořádnou variabilitu. Pevně daná je pouze vzdálenost mezi motorem a sloupkem řízení, a tak ji VW Group dokáže přizpůsobit skoro jakémukoli modelu modelu, který se velikostí blíží nižší střední třídě, aniž by bylo potřeba velkých dodatečných investic. Na vlastní kůži jsme pak dokonce otestovali první zástupce, kteří dané komponenty používají - třetí generaci Audi A3, sedmou reinkarnaci Volkswagenu Golf i zcela novou Škodu Octavia. V jednom ohledu však i nadále musíme vycházet jen ze spekulací, špionážních fotografií nebo počítačových retuší.

Jak jste asi již sami pochopili, řeč je o kombících, kterým se z odhalených koncernových aut zatím blíží leda Audi A3 Sportback. To však neklade na praktičnost a především enormní zavazadlový prostor takový důraz jako Volkswagen nebo Škoda. I díky tomu mohly dodávky modelu se čtyřmi kruhy ve znaku začít naplno již na počátku letošního roku, zatímco Golf VII Variant nebo Octavia III Combi zřejmě v sériovém provedení dorazí až na březnový autosalon v Ženevě.

Zatímco „český“ vůz jste si mohli již prohlédnout zcela bez maskování, ten ryze německý prozatím zůstával skryt pod maskovací fólií, či existoval pouze ve formě počítačových retuší. Teprve nyní se ovšem webu CocheSpias podařilo získat fotku vozu takřka v plné kráse. I když je potřeba trochu fantazie, neboť v rámci zmatení novinářů a fotografů vůz dostal maskování zadních partií, které má připomenout kombík šesté generace.

Obdobný způsob koncern Volkswagen použil také u Škody Octavia III Combi, přesto je jasné, že drobné maskování nezmění černou v bílou a minimálně v základních tvarech vozu už máme úplně jasno. U motorů můžeme podobně jistě počítat s benzinovými jednotkami 1,2 TSI, 1,4 TSI a 1,8 TSI nebo turbodiesely 1,6 TDI a 2,0 TDI. Po stránce cenové pak tipujeme u každé verze navýšení o cca 35 000 Kč oproti hatchbacku/liftbacku.


VW Golf VII Variant: nový Golf kombi nafocen s minimem maskování - 1 - VW Golf VII Variant 2013 spy
Nový Volkswagen Golf VII Variant se na novém špionážním snímku začíná odhalovat

VW Golf VII Variant: nový Golf kombi nafocen s minimem maskování - 2 - VW Golf VII Variant 2013 render 01VW Golf VII Variant: nový Golf kombi nafocen s minimem maskování - 3 - VW Golf VII Variant 2013 render 02VW Golf VII Variant: nový Golf kombi nafocen s minimem maskování - 4 - VW Golf VII Variant 2013 render 03VW Golf VII Variant: nový Golf kombi nafocen s minimem maskování - 5 - VW Golf VII Variant 2013 render 04
Německá novinka se ukázala již na řadě počítačových retuší. Pokaždé se přitom liší tvar zadních světlometů, která tak zřejmě budou největším překvapením

Zdroj: CocheSpias

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše