Chevrolet Cruze se konečně chystá do Evropy

Chevrolet Cruze, američan s původem v Jižní Korei, má namířeno k evropským dealerům. Pomůže koncernu GM v jeho těžké chvilce?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Ostatní

Chevrolet Cruze se konečně chystá do Evropy

11.12.2008 | David Siegl | 2 příspěvky

Chevrolet Cruze se konečně chystá do Evropy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chevrolet Cruze, američan s původem v Jižní Korei, má namířeno k evropským dealerům. Pomůže koncernu GM v jeho těžké chvilce?

Koncern General Motors, co kterého Chevrolet patří, se v současnosti potácí na ostří nože a od okamžitého pádu do hlubin ho může (alespoň na nějaký čas) zachránit snad už jen pomoc americké vlády. Přesto se i nadále snaží o vylepšení svého skóre na trhu a jak už bylo naznačeno v létě, chystá se začít v Evropě prodávat Chevrolet Cruze.

Jeho příchod je plánován na duben příštího roku a hned v prvním roce dealeři očekávají prodej kolem dvaceti až pětadvaceti tisíci kusů. To ale není to hlavní. Ačkoliv jsou celkové prodeje pro značku důležité, mnohem důležitější je na náročném evropském trhu vytvořit dobré jméno s cílem dosáhnout podobných výsledků jako automobilka Ford se svými malými modely. Ty mu prý mají pomoci přežít nejen v Evropě, ale i v Severní Americe. Tamní řidiči se už zajisté nemohou dočkat, až budou moci na otázku jakým vozem jezdí odpovědět: „Ka, Ford Ka”.

S délkou 4,6 metru se Cruze řadí do kategorie nižší střední třídy. Vůz je postaven na zcela nové platformě, na které bude založena i další generace Opelu Astra. Vnější rozměry vozu jsou 4600 x 1790 x 1475 mm a rozvor je 2685 mm. V Evropě bude nabízen je se třemi agregáty, konkrétně dvěma zážehovými s objemem 1,6 l nebo 1,8 l a výkonem 112 resp. 140 koní. Vznětový agregát s objemem 2,0 l a výkonem 150 koní disponuje 320 N.m točivého momentu. Výkon bude na přední kola přenášen přes ručně řazenou pětistupňovou nebo šestistupňovou samočinnou převodovku. Pohotovostní hmotnost motorizace 1,6 l s ručně řazenou převodovkou je 1290 kg.

Cruze je již v prodeji Jižní Korei a na americkém trhu v budoucnu nahradí dosluhujícíc Chevrolet Cobalt. Předpokládaná základní cena ve Velké Británii je 10 500 GPB, tedy cca 350 000 Kč, ale to se může ještě může změnit.


Chevrolet Cruze se konečně chystá do Evropy - 1 - chevrolet_cruze_europe_2008_01Chevrolet Cruze se konečně chystá do Evropy - 2 - chevrolet_cruze_europe_2008_02Chevrolet Cruze se konečně chystá do Evropy - 3 - chevrolet_cruze_europe_2008_03Chevrolet Cruze se konečně chystá do Evropy - 4 - chevrolet_cruze_europe_2008_05Chevrolet Cruze se konečně chystá do Evropy - 5 - chevrolet_cruze_europe_2008_06

David Siegl

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.