Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety

(+ živé foto, video) Alfa představila otevřenou verzi 4C. Má plátěnou střechu a stále váží pod tunu, technicky je shodná s kupé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety

4.3.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto, video) Alfa představila otevřenou verzi 4C. Má plátěnou střechu a stále váží pod tunu, technicky je shodná s kupé.

Již po včerejším nechtěném odhalení, které oproti jiným lze skutečně považovat za únik, bylo jasné, že ženevský autosalon přinese i otevřenou verzi Alfy Romeo 4C, pojmenovanou Spider. Dnes tu tedy máme oficiální snímky a nějaké informace.

Otevřená verze 4C podle Alfy přibrala pouhých 60 kg, což odpovídá dohadům o tom, že i Spider bude vážit pod tunu. Výrobce použil plátěnou střechu a karbonové prvky zejména v horní části karoserie, jako např. rám čelního skla a křidélek. Aerodynamika prý doznala úprav směrem k co největšímu snížení turbulencí při jízdě nahoře bez.

Oproti uzavřené variantě dostal 4C Spider nový titanový výfuk, na jehož vývoji se podílela i světoznámá firma Akrapovič. Jeho součástí jsou elektronicky řízené ventily, které kromě zvuku údajně také zvládnou zlepšit výkon. Další - a velmi vítanou - změnou jsou přední světlomety. Stále mají karbonové prvky, ale dostaly krycí plexisklo a Alfa se zbavila designu očí pavouka. Zda je dostane i kupé, zatím není známo, stejně jako tomu je u nových kol.

Zbytek vozu je identický s kupé, za sedadly tedy najdeme benzínový čtyřválec o objemu 1750 ccm, který pohání zadní kola přes šestistupňovou dvouspojkovou převodovku TCT. Výkon zůstává na 240 koních a údajně se nezměnilo ani zrychlení na stovku 4,5 vteřiny a ani maximálka přes 250 km/h. Stejné je i rozdělení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu v poměru 40:60.

Na ženevském stánku Alfy Romeo stojí zatím jen prototyp otevřené 4C, sériová verze ale bude téměř jistě stejná. K objednání bude až v roce 2015 a zatím nevíme, kolik si za ni Alfa bude účtovat. Počítejte ale s cenou vyšší než u kupé, které stojí 1,3 milionu korun, a s dlouhým pořadníkem.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo ze Ženevy.


Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 1 - Alfa Romeo 4C Spider zive 01Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 2 - Alfa Romeo 4C Spider zive 02Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 3 - Alfa Romeo 4C Spider zive 03Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 4 - Alfa Romeo 4C Spider zive 04Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 5 - Alfa Romeo 4C Spider zive 05Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 6 - Alfa Romeo 4C Spider zive 06Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 7 - Alfa Romeo 4C Spider zive 07Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 8 - Alfa Romeo 4C Spider zive 08Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 9 - Alfa Romeo 4C Spider zive 09
Alfa Romeo do Ženevy přivezla i očekávaný 4C Spider

Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 10 - 2015 alfa romeo 4c spider 00Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 11 - 2015 alfa romeo 4c spider 01Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 12 - 2015 alfa romeo 4c spider 01aAlfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 13 - 2015 alfa romeo 4c spider 02Alfa Romeo 4C Spider je pořád lehoučká, má plátěnou střechu a hezčí světlomety - 14 - 2015 alfa romeo 4c spider 03
Nový Spider se kromě plátěné střechy pyšní mnohem hezčími světlomety než kupé

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.