Alfa Romeo 4C Spider: otevřená 4C nechtěně odhalena, přímo v Ženevě

I skalpovaná verze bude stejně jako kupé vážit méně než tisíc kilogramů. Při výkonu 240 koní by se tak jízdní dynamika měla zhoršit jen nepatrně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo 4C Spider: otevřená 4C nechtěně odhalena, přímo v Ženevě

3.3.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Alfa Romeo 4C Spider: otevřená 4C nechtěně odhalena, přímo v Ženevě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

I skalpovaná verze bude stejně jako kupé vážit méně než tisíc kilogramů. Při výkonu 240 koní by se tak jízdní dynamika měla zhoršit jen nepatrně.

O premiéře otevřené Alfy Romeo 4C na letošním autosalonu v Ženevě jsme se již jednou zmiňovali. Při té příležitosti jsme uvedli, že vůz ponese název Roadster, jak nám ovšem dokazují snímky pořízené přímo na výstavišti Palexpo, realita je nakonec jiná. Exponát italské automobilky samozřejmě ve Švýcarsku uvidíme, pojmenován ale bude Alfa Romeo 4C Spider.

Jen na tuto informaci se ovšem první snímky pořízené přímo na stánku značky neomezují. Kromě jiného je patrná také číslovka 1 000, která s největší patrností odkazuje k hmotnosti. I přes absenci střechy a přítomnost výztuh tak máme nadále tu čest s podtunovým vozem, což je zejména na kabriolet působivý výsledek (něco takového dnes umí v podstatě jen Lotus).

Dá se tedy předpokládat, že nedojde ani k přílišnému zhoršení jízdní dynamiky, o kterou se stará 1,75litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 240 koní. Ten kvůli maximalizaci zvuku zakončuje výfukové ústrojí Akrapovič, zatímco přenos veškeré síly na zadní kola má na starosti sedmistupňová dvouspojková převodovka s pádly pod volantem.

Bližší informace dorazí v řádu hodin, přičemž asi nejzajímavější z nich budou fakta o výrobě. Nesmíme totiž zapomínat, že Spider by měl být stále titulován jen jako koncept. Jak jsme ovšem nedávno zmínili, zamítnutím sériové produkce by se Alfa Romeo stavěla sama proti sobě.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


Alfa Romeo 4C Spider: otevřená 4C nechtěně odhalena, přímo v Ženevě - 1 - Alfa Romeo 4C Spider unik 01Alfa Romeo 4C Spider: otevřená 4C nechtěně odhalena, přímo v Ženevě - 2 - Alfa Romeo 4C Spider unik 02Alfa Romeo 4C Spider: otevřená 4C nechtěně odhalena, přímo v Ženevě - 3 - Alfa Romeo 4C Spider unik 03Alfa Romeo 4C Spider: otevřená 4C nechtěně odhalena, přímo v Ženevě - 4 - Alfa Romeo 4C Spider unik 04Alfa Romeo 4C Spider: otevřená 4C nechtěně odhalena, přímo v Ženevě - 5 - Alfa Romeo 4C Spider unik 05Alfa Romeo 4C Spider: otevřená 4C nechtěně odhalena, přímo v Ženevě - 6 - Alfa Romeo 4C Spider unik 06
Také Alfa Romeo 4C Spider se stejně jako kupé hrdě hlásí k podtunové hmotnosti

Zdroj: The Supercar Kids

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.