Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech

Viděli jsme už spoustu karavanů, které chtěly být pravými domy na kolech, žádný se ale této představě neblížil tak moc, jako Draper od firmy Land Ark. Ten jako dům vypadá nejen zevnitř, ale i zvenčí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech

5.4.2019 | Mirek Mazal

Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech

/

Viděli jsme už spoustu karavanů, které chtěly být pravými domy na kolech, žádný se ale této představě neblížil tak moc, jako Draper od firmy Land Ark. Ten jako dům vypadá nejen zevnitř, ale i zvenčí.

Brian Buzarde se svou manželkou od píky vybudoval firmu Land Ark zaměřenou na výrobu obytných přívěsů. Jeho cesta k tomuto cíli začala relativně nedávno, teprve v roce 2012, a to docela typickým způsobem. Nespokojen s tím, co lze na trhu koupit, si vlastními silami vymyslel, postavil a s manželkou Joni také vyzkoušel život v mobilním domě podle svých představ. Jeho řešení zjevně neučarovalo jen jemu, a tak veškeré své představy i pozdější poznatky otiskl do karavanu nazvaného Draper, který nyní jeho firma nabízí komukoli. Tedy komukoli, kdo si jej může dovolit.

Land Ark Draper je optimalizován pro použití dvojicí lidí a jeho snahou je nabídnout maximálně funkční karavan v kompaktním balení s moderním designem. O něco podobného se snaží asi všichni výrobci, ale jen výjimečně se jim podaří to, co firmě Land Ark. V jejím karavanu je zabudována kompletní kuchyňská linka s běžně velkou lednicí, digestoří nad klasickým sporákem a dostatkem prostoru pro vaření. Naproti velkému dřezu je zabudované francouzské okno vedoucí na sklopnou terasu s posezením.

Přední část karavanu skrývá jídelnu a obývací pokoj dohromady. Kožená sedačka ve tvaru písmene U s rozkládacím stolkem se může přeměnit v ložnici s výhledem ven přes velká okna. Směrem k zadní části přívěsu posádka najde toaletu s odděleným sprchovým koutem a běžným umyvadlem. Žádné zmenšeniny pro kempování, ale standardní vybavení vhodné i pro dlouhodobé užívání.

Chodba okolo vchodových dveří vede dále k šatně. Vedle zabudovaných skříní se vešla pračka a sušička s dalšími úložnými prostory. Vypadá to, že autoři zapomněli na manželskou lóži. Nikoliv, hlavní ložnice je situována v jakémsi podkroví, kam ze spodního patra vede dřevěný žebřík.

Celému interiéru dominují přírodní materiály. Obložení bílou borovicí zlepšuje útulnou atmosféru, neutrální barvy uklidňují mysl, říkají manželé. Brian se pokusil zařídit funkční rozvržení právoplatného bydlení, Joni vnesla do projektu ženskou empatii a smysl pro detail. Komplet vypadá mohutně, ale odpovídá běžným rozměrům, které nevyžadují speciální parkovací místo.

Jistě velmi neokoukané provedení se ostrými hranami vynikne mezi běžnými karavany, něco takového jsme ještě neviděli. Malý dům s terasou pro čtyři osoby si nezadá s moderním bytem, ani cenově ale není pozadu. Oficiální suma za Draper startuje na částce 144 900 dolarů (3,3 milionu Kč), další výbava ji může vyšroubovat ještě o dost výše.


Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 1 - Land Ark Draper foto 01Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 2 - Land Ark Draper foto 02Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 3 - Land Ark Draper foto 03Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 4 - Land Ark Draper foto 04Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 5 - Land Ark Draper foto 05Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 6 - Land Ark Draper foto 06Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 7 - Land Ark Draper foto 07Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 8 - Land Ark Draper foto 08Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 9 - Land Ark Draper foto 09Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 10 - Land Ark Draper foto 10Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 11 - Land Ark Draper foto 11Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 12 - Land Ark Draper foto 12Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 13 - Land Ark Draper foto 13Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 14 - Land Ark Draper foto 14Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 15 - Land Ark Draper foto 15Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 16 - Land Ark Draper foto 16Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 17 - Land Ark Draper foto 17Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 18 - Land Ark Draper foto 18Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 19 - Land Ark Draper foto 19Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 20 - Land Ark Draper foto 20Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 21 - Land Ark Draper foto 21Architektovi se nelíbil žádný z karavanů na trhu, sám si postavil pravý dům na kolech - 22 - Land Ark Draper foto 22
Land Ark Draper může být ozdobou kempů. Rekreační karavan vybavením odpovídá moderním nemovitostem

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše