Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu

Příběh V12 Vantage bez střechy trvá už dlouhé tři roky. Až nyní se tento projekt konečně blíží do zdárného finále, na jehož konci je sériová produkce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu

2.7.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Příběh V12 Vantage bez střechy trvá už dlouhé tři roky. Až nyní se tento projekt konečně blíží do zdárného finále, na jehož konci je sériová produkce.

Pokud si ovšem představujete pásovou výrobu, bude to chtít rychle sestoupit na zem. Vantage Roadster vznikne pouze v omezené sérii čítající 101 aut. Dvanáctiválcové kabrio tak bude podobně vzácná a exkluzivní věc, jako třeba One-77 nebo V12 Zagato a určitě méně dostupné než nový Vanquish.

Novinka získá stejný agregát, který přede také pod kapotou kupé, tedy šestilitrový V12 s výkonem 517 koní při 6 500 ot./min. a točivým momentem 570 newtonmetrů dostupným při 5 750 ot./min. Přenos síly na kola zadní nápravy zajistí šestistupňová manuální převodovka, karbonový kardan a samosvorný diferenciál. O automatu se Aston nezmiňuje, tak asi nebude.

Zmiňuje se ale o úsilí zajistit identickou dynamiku i aerodynamiku pomocí různých technických úprav konstrukce otevřené karoserie. Modifikována a vyztužena byla celá příď, přepracováno bylo odpružení obou náprav a na víku kufru se objevuje nový spoiler. Zvnějšku i uvnitř se objevuje hodně karbonových komponentů, na středové konzole jsou tlačítka ze skla a blatníky vyplňují nová kovaná kola. K volitelným novinkám, které si patrně najdou cestu také do ostatních modelů, patří černá maska chladiče, stejně zbarvené lamely na bočních mřížkách a rovněž černé koncovky výfuku.

Výroba Astonu Martin V12 Vantage Roadster bude zahájena na počátku čtvrtého kvartálu letošního roku a všech 101 aut bude vyrobeno během následujících devíti měsíců. Přesná cenová kalkulace má být zveřejněna později, ale už nyní se proslýchá, že jeden z nejostřejších kabrioletů bude stát v přepočtu (a minimálně) 4,8 milionu korun. Už šetříte?


Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu - 1 - Aston Martin V12 Vantage Roadster oficialni 01Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu - 2 - Aston Martin V12 Vantage Roadster oficialni 02Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu - 3 - Aston Martin V12 Vantage Roadster oficialni 03Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu - 4 - Aston Martin V12 Vantage Roadster oficialni 04Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu - 5 - Aston Martin V12 Vantage Roadster oficialni 05Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu - 6 - Aston Martin V12 Vantage Roadster oficialni 06Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu - 7 - Aston Martin V12 Vantage Roadster oficialni 07Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu - 8 - Aston Martin V12 Vantage Roadster oficialni 08Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu - 9 - Aston Martin V12 Vantage Roadster oficialni 09Aston Martin V12 Vantage Roadster: otevřený dvanáctiválec je konečně tu - 10 - Aston Martin V12 Vantage Roadster oficialni 10
Pokud bude pravdou to, co Aston slibuje, pak V12 Roadster pojede přes 300 km/h a stovkou začne uhánět už za 4,2 sekundy po startu

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.