Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze

Po několika únicích posledních dnů se Zagato rozhodl jít s pravdou ven a uvolnil snad již všechny klíčové informace a snímky „svého” Astonu Martin V12.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze

4.2.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po několika únicích posledních dnů se Zagato rozhodl jít s pravdou ven a uvolnil snad již všechny klíčové informace a snímky „svého” Astonu Martin V12.

Byl to příběh dlouhý jak italské prázdniny. Zanedlouho tomu totiž bude rok, co se Zagato poprvé zmínil o své interpretaci Astonu Martin V12 Vantage a představil i jeho závodní verzi. Netrvalo dlouho a Aston Martin potvrdil, že tento vůz půjde do výroby a dokonce zveřejnil i jeho cenu. Příběh se zdál být u konce, ve skutečnosti se ale teprve rozjížděl.

Později totiž Zagato konstatoval, že co nám celé ty měsíce ukazoval byl jen koncept a teprve toto je produkční verze. To se pořád psal srpen 2011 a vše vypadalo blízko finále, trvalo ale ještě několik dalších měsíců, než italský karosář prozradil více. I když prozradil, ono se to tak nějak prozradilo samo.

Firma původně uvolnila jen informaci, že produkční verzi svého skvostu kompletně odhalí až na kuwaitském Councours d'Elegance konaném v půli tohoto měsíce, o pár dní později ale z její prezentace konceptu unikly snímky interiéru a později i podoba zádě „sériového” provedení. Po těchto událostech už Zagato neváhal a katalog, z nějž tyto fotky pocházely, zveřejnil sám.

Níže si můžete prohlédnout jeho jednotlivé stránky a ač to nejsou zrovna nejkvalitnější fotografie, zachycují vůz přece jen lépe než ty uniklé. Můžete si díky nim ještě jednou prohlédnout hlavně záď vozu s dosti odvážným přítlačným křídlem a interiér vyladěný hlavně specifickým čalouněním.

V katalogu se dále můžeme dočíst již známý fakt - že Zagato tímto dílem navazuje na slavný Aston Martin DB4GT Zagato z šedesátých let minulého století, který je též na jednom ze záběrů k vidění. Jeho současný nástupce má novou karoserii z hliníku a plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny a je montován výlučně ručně. Výsledek měří na délku 4 385 mm, na šířku 1 865 mm, na výšku 1 250 mm a stojí na podvozku o rozvoru náprav 2 600 mm s rozchodem kol 1 570 mm vpředu a 1 575 mm vzadu.

Pohotovostní hmotnost vozu činí 1 680 kg a jeho srdcem je motor 6,0 V12 vyladěný na nejvýše 517 koní výkonu a 570 Nm točivého momentu. Tato síla putuje přes výlučně šestistupňovou manuální převodovku a samosvorný diferenciál na kola zadní nápravy. Vůz s tímto arzenálem zrychluje z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy, maximální rychlost činí 305 km/h.

Spotřeba paliva asi nebude pro zájemce o auto s cenou přes 10 milionů korun tím nejpodstatnějším faktem, ale i ta je známa a Josého Manuela Barrosa zasněně tleskajícího nad „svým” ekoprdítkem asi nepotěší - ve městě činí 24,3 litru benzinu na 100 km, mimo něj 11,7 l/100 km, což dá v kombinaci pěkných 16,4 litru.

Pokud se rozhodnete s tímto autem zabrzdit, oporou vám budou karbon-keramické kotouče o průměru 396 mm vpředu a 360 mm vzadu, do nichž se zakusují šesti- resp. čtyřpístkové třmeny. A to je nesporně velkorysé řešení.

Cenu známe již dlouho: 400 000 Eur, tedy již zmíněných 10 a více milionů Kč. Produkce je omezena na 150 kusů, jak moc rychle se po ní „zapráší” teprve uvidíme.


Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 1 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 01Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 2 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 02Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 3 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 03Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 4 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 04Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 5 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 05Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 6 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 06Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 7 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 07Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 8 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 08Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 9 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 09Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 10 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 10Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 11 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 11Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 12 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 12Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 13 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 13Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 14 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 14Aston Martin V12 Zagato: máme nové snímky i technická data produkční verze - 15 - Aston Martin V12 Zagato dalsi oficialni 15
Toto o Astonu Martin V12 Zagato prozrazuje jeho katalog, k vidění jsou i detaily čalounění a dostupné barvy karoserie

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše