BMW 4 Coupe F32 2013: nové trojkové kupé přistiženo s minimem maskování

Zřejmě už v Detroitu uvidíme příští BMW řady 3 Coupe jako novou řadu 4 v podobě velmi blízké produkci. Jak bude vypadat? Přesně takhle.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW 4 Coupe F32 2013: nové trojkové kupé přistiženo s minimem maskování

14.11.2012 | Miro Mihálik | 4 příspěvky

BMW 4 Coupe F32 2013: nové trojkové kupé přistiženo s minimem maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zřejmě už v Detroitu uvidíme příští BMW řady 3 Coupe jako novou řadu 4 v podobě velmi blízké produkci. Jak bude vypadat? Přesně takhle.

Už jste si zvykli na to, že bude dvoudveřová trojka přejmenována na BMW řady 4 Coupe? Možná byste měli. Nejnovější špionážní fotografie ukazují, že světová premiéra čtyřky kupé s označením F32 je přede dveřmi. Podle stupně „dokončenosti“ vozu, maskovaného pouze lehkým černým závojem na přídi a zádi, odhadujeme termín prezentace na lednový Detroit nebo nejpozději na březnovou Ženevu.

Nová série poměrně kvalitních a detailních fotek naznačuje, že s námi Mnichov dost možná opět hraje hru na kočku a na myš a tohle je jen další z mediálních návnad, které se v ulicích bavorské metropole pohybují dnes a denně. Není totiž zcela obvyklé, aby obsluha nakládky vozu nečinně trpěla přítomnost fotografa, a i kdyby nedokázala zajistit bezpečný prostor v širším okolí, určitě bylo možné ukrýt auto pod další vrstvy černé kamufláže.

Tedy ne že bychom si stěžovali. Toto jsou zatím nejlepší fotky demaskované nové čtyřky, které jsme dosud viděli, a poměrně hezky demonstrují, jak se trojka změnila nejen na řadu 4, ale také v jakousi menší řadu 6. Srovnání se současným kupé dále ukazuje, že se profil novinky vzdálí od předchůdce mnohem méně, než sedan F30 od BMW E90. Co můžeme vysledovat, je třeba ostřeji zalomená Hofmeisterova linka, jinak tvarované prahy a jednodušeji navazujícími dveřmi. Opravdu nově působí jen malý „bumerang“ na blatníku, který má být zřejmě místem odvětrávání motorového prostoru a z jednoho záběru se zdá, že by se mohlo jednat o funkční prvek.

Skoro nepostřehnutelně jiná je také linie střechy, která teď padá dozadu poněkud rychleji než předtím (nepřipomíná vám to trochu mix šestky a 911?) a rozhodně je delší, což vidět na prodlouženém bočním okénku. Otázkou akorát je, co to udělá s prostorem pro hlavy posádky sedící na zadních sedadlech. Dost možná je ale lavice ukotvená o kousek anebo BMW použilo jiné řešení, každopádně bylo by zvláštní uvést na trh uvnitř menší vůz, než byl předchůdce.

Komentář doprovázející fotky říká, že stříbrný vůz byl údajně transportován na nějakou interní prezentaci a i podle dvojice samostatných koncovek výfuku by se mělo jednat o některou z výkonnějších verzí - buď s označením 435i nebo 440i ve verzi Sport. Že zde nemáme základní auto, dokazují také devatenáctipalcová kola M Sport (403M, ale může jít také o převozní disky) s pneumatikami o šířce 225 mm vpředu a 255 mm vzadu. Ani brzdy nevypadají obyčejně a podle všeho by se mohlo jednat o čtyřpístkové třmeny M Sport vepředu a jednopístkové plovoucí brzdiče vzadu.

Leccos se už ví také o motorizacích, na to ale člověk nemusí mít kontakty v automobilce. Stačí se podívat na BMW F30 a je zřejmé, že můžeme s téměř stoprocentní jistotou očekávat provedení 428i s přeplňovaným řadovým čtyřválcem o objemu 2,0 litru i řadovou šestku 3,0 twin-turbo N55. Oba agregáty budou v prodeji s manuálem, případně osmistupňovým automatem a za příplatek bude samozřejmostí také pohon všech kol xDrive. Na vrchol se o něco později, nejdříve asi v roce 2014, postaví nová M4 (F82) s přeplňovaným šestiválcem a odhadovaným výkonem 450 koní.

Produkce BMW 4 (F32) by měla podle dostupných informací odstartovat v červenci 2013 a čtyřka Cabriolet bude následovat v listopadu téhož roku. Kolegové z Bimmerpost kromě toho tvrdí, že kupé se v podobě konceptu představí už na výstavě NAIAS v Detroitu. Tak se nechme překvapit.

Kompletní galerii špionážních fotek si prohlédněte na fóru F30Post.com.


BMW 4 Coupe F32 2013: nové trojkové kupé přistiženo s minimem maskování - 1 - BMW 4 Coupe spy nove 01BMW 4 Coupe F32 2013: nové trojkové kupé přistiženo s minimem maskování - 2 - BMW 4 Coupe spy nove 03BMW 4 Coupe F32 2013: nové trojkové kupé přistiženo s minimem maskování - 3 - BMW 4 Coupe spy nove 06BMW 4 Coupe F32 2013: nové trojkové kupé přistiženo s minimem maskování - 4 - BMW 4 Coupe spy nove 09BMW 4 Coupe F32 2013: nové trojkové kupé přistiženo s minimem maskování - 5 - BMW 4 Coupe spy nove 11BMW 4 Coupe F32 2013: nové trojkové kupé přistiženo s minimem maskování - 6 - BMW 4 Coupe spy nove 12
Profil nové čtyřky se od současné trojky Coupe příliš nevzdálí

Zdroj: Bimmerpost

Miro Mihálik

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.