BMW 6 GT překvapivě odhaleno únikem, o moc víc krásy než 5 GT nepobralo

Nástupce nepříliš populárního modelu dostal přece jen o něco přitažlivější karoserii, krasavec to ale není ani napodruhé. Měl by ale být aspoň lehčí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW 6 GT překvapivě odhaleno únikem, o moc víc krásy než 5 GT nepobralo

13.6.2017 | Petr Prokopec | 19 příspěvků

BMW 6 GT překvapivě odhaleno únikem, o moc víc krásy než 5 GT nepobralo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nástupce nepříliš populárního modelu dostal přece jen o něco přitažlivější karoserii, krasavec to ale není ani napodruhé. Měl by ale být aspoň lehčí.

Před několika málo dny byl na Severní smyčce nachytán tajuplný prototyp BMW. Svou velikostí i tvary přitom odpovídal řadě 5 Gran Turismo, nicméně tento vůz byl pro značku od začátku spíše problémem než přínosem. Sama automobilka tak už dříve naznačovala, že pětkové GT přímého nástupce nedostane, nepřímo by na něj ale měl navázat nový člen šestkové řady. A jak bylo řečeno, tak se i stalo - jen nikdo nejspíše nečekal, že se to stane tak rychle.

Je ale otázkou, kdy k tomu původně mělo dojít. Samo BMW mlčí jako hrob, zjevně autentické první obrázky nové řady 6 Gran Turismo byly ale už dnes odhaleny neoficiální cestou. Odhalují verzi 630d Gran Turismo, pod jejíž kapotou se objeví třílitrový turbodiesel s výkonem 265 koní. Tento výkon pak může zamířit pouze na zadní či na všechna čtyři kola, a to jen přes osmistupňovou automatickou převodovku.

O technice se ale pobavíme v řádu dnů - či dost možná jen hodin - kdy BMW vyrukuje se svou novinkou oficiálně. Prozatím tedy dodáme, že vůz vypadá o něco lépe než dosluhující řada 5 GT, což není zase tak překvapivé - šlo o jeden z nejméně pohledných vozů značky. Designéři tedy mohli učinit jen krok správným směrem, krasavce ale ani napodruhé nestvořili - zejména podivná záď zůstává vozu vlastní s pouze malými změnami.

V útrobách vozu se nachází modulární platforma CLAR, která ale velmi pravděpodobně nebude obsahovat karbonová vlákna jako u řady 7. Spíše čekejme konvenčnější provedení jako u nové pětky. I přesto ale hmotnost zamíří o hodně níže, neboť dosavadní 5 GT stála navzdory svému označení na základech předchozí řady 7 a hmotností se dívala i daleko za hranici 2 tun.

Tím ale dnešní zmínky o novém BMW 6 GT skutečně ukončíme, pročež jen dodáme, že živý debut lze očekávat v září na autosalonu ve Frankfurtu. V prodeji by se pak novinka mohla objevit ještě před závěrem roku - pokud tedy chcete dostat pod stromeček velký zavazadlový prostor, můžete již začít psát Ježíškovi.


BMW 6 GT překvapivě odhaleno únikem, o moc víc krásy než 5 GT nepobralo - 1 - BMW 630d Gran Turismo 2017 prvni foto 01BMW 6 GT překvapivě odhaleno únikem, o moc víc krásy než 5 GT nepobralo - 2 - BMW 630d Gran Turismo 2017 prvni foto 02BMW 6 GT překvapivě odhaleno únikem, o moc víc krásy než 5 GT nepobralo - 3 - BMW 630d Gran Turismo 2017 prvni foto 03BMW 6 GT překvapivě odhaleno únikem, o moc víc krásy než 5 GT nepobralo - 4 - BMW 630d Gran Turismo 2017 prvni foto 04BMW 6 GT překvapivě odhaleno únikem, o moc víc krásy než 5 GT nepobralo - 5 - BMW 630d Gran Turismo 2017 prvni foto 05BMW 6 GT překvapivě odhaleno únikem, o moc víc krásy než 5 GT nepobralo - 6 - BMW 630d Gran Turismo 2017 prvni foto 06BMW 6 GT překvapivě odhaleno únikem, o moc víc krásy než 5 GT nepobralo - 7 - BMW 630d Gran Turismo 2017 prvni foto 07
BMW 6 GT dostalo do vínku pohlednější karoserii než dosluhující řada 5 Gran Turismo

Zdroj: Wheelsage

Petr Prokopec

Diskuze 19 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.