BMW M5 F10: unikly první fotky nové em-pětky

BMW nás dlouho „živilo” dílčími odhaleními nové generace M5. Nyní si ji konečně můžeme prohlédnout v celé kráse bez špetky maskování.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW M5 F10: unikly první fotky nové em-pětky

3.4.2011 | Petr Miler | 4 příspěvky

BMW M5 F10: unikly první fotky nové em-pětky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

BMW nás dlouho „živilo” dílčími odhaleními nové generace M5. Nyní si ji konečně můžeme prohlédnout v celé kráse bez špetky maskování.

V Mnichově z toho zřejmě radost mít nebudou, něco podobného ale mohli očekávat. Novou M5 totiž ukázali vybraným zákazníkům a i když se jistě snažili o to, aby si žádný z nich neuchoval na celou akci vzpomínku v podobě fotografie, nevyšlo to. Internetem tak rychle začaly kolovat přiložené snímky, které vůz zachycují přímo v sídle BMW M GmbH.

Už když jsme se v pátek dívali na snímky odlehčeného sedanu M3, zdálo se nám, že se v pozadí pod plachtou nachází něco, co by mohlo být odhaleno při poněkud komornější události. A naše myšlenky samozřejmě mířily k nové generaci M5. Úvahy to byly správné, neboť šlo opravdu o M5 vůz byl skutečně představen na večerní nebo sobotní prezentaci několika málo „věrným”.

BMW sice nazývá vůz konceptem, ale to dělá při prvotním odhalení „emkových” verzí vždy, aniž by se jejich produkční podoba zásadně změnila. Nepochybujeme o tom, že tomu tak bude i v tomto případě a přiložené snímky tedy zachycují M5 generace F10 tak, jak ji jednou budeme moci vídat na silnicích.

Přesné specifikace zůstávají neznámou, pod kapotou vozu by se ale měl objevit osmiválec 4,4 V8 s dvěma turbodmychadly a výkonem - podle nejnovějších spekulací - 578 koní. Motor pak bude svůj výkon přes sedmistupňový automat M-DCT (Američané zřejmě dostanou i manuál) a samosvorný diferenciál posílat svůj výkon na zadní kola.

M5 F10 by se v podobě „konceptu” měla objevit na blížící se Auto Show v Šanghaji, plně produkční verze pak na pozdně letním autosalonu ve Frankfurtu.


BMW M5 F10: unikly první fotky nové em-pětky - 1 - BMW M5 F10 unik 01BMW M5 F10: unikly první fotky nové em-pětky - 2 - BMW M5 F10 unik 02BMW M5 F10: unikly první fotky nové em-pětky - 3 - BMW M5 F10 unik 03BMW M5 F10: unikly první fotky nové em-pětky - 4 - BMW M5 F10 unik 04BMW M5 F10: unikly první fotky nové em-pětky - 5 - BMW M5 F10 unik 05
BMW M5 F10 na nepochybně skutečných fotografiích přímo z Mnichova

Zdroj: M5Board

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše