Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru

Bugatti prostě chce být první a po detailní prezentaci prototypu ukázalo i finální provedení auta, se kterým se chce znovu objevit v Guinessově knize rekordů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru

9.9.2019 | Petr Miler

Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Bugatti prostě chce být první a po detailní prezentaci prototypu ukázalo i finální provedení auta, se kterým se chce znovu objevit v Guinessově knize rekordů.

Francouzská automobilka se už před delší dobou nechala slyšet, že o žádné další rychlostní rekordy neusiluje. Sice pak s poněkud podivně koncipovaným Chironem překonala rychlost 490 km/h, současně to ale prohlásila za definitivní konec rychlostních pokusů. Nevěřili jsme prvnímu prohlášení, nevěříme ani tomu poslednímu a ukazuje se, že oprávněně.

Že Bugatti o rekordy usiluje, je po posledním pokusu jasné. A že o ně dále usilovat bude, je velmi pravděpodobné po smršti, která se v reakci na jeho snahy strhla. Značka si podle všeho přála dát „poslední velkou ránu” a svůj stále čerstvý pokus prezentovala stylem „my jsme vždy byli nejrychlejší, tak nás obdivujte”. Jenže ono se to nestalo - jet přes 490 km/h s upraveným Chironem v neprodukčním a nehomologovaném provedení jedním směrem na Ehra-Lessien prostě není to samé, jako jet 457 km/h po běžné silnici s Koenigseggem oběma směry. A tak Bugatti muselo zase přidat.

O víkendu do detailu ukázalo rekordní-nerekordní vůz a slíbilo jeho sériovou výrobu. Dnes vytáhlo fotky produkčního provedení s kompletním interiérem i jménem a titulovat jej nyní novým nejrychlejším sériově vyráběným autem světa není nadnesené, třebaže bude chvíli trvat, než se dostane k zákazníkům. Ale tak to chodí i u jiných výrobců.

Seznamte se tedy s Bugatti Chiron Super Sport 300+, jak zní celé jméno stroje. Svým značením i barevným provedením zjevně kráčí ve stopách Veyronu Super Sport, nejrychlejšího auta své doby, a na podobnou strunu hraje i v interiéru. Černá a oranžová, to jsou jediné barvy, které tu uvidíte a zatím není jasné, zda si zákazníci budou moci vůz specifikovat i v jiné barvě.

Jasné naopak je, jak chce automobilka „zlegalizovat” status Chironu Super Sport 300+ coby nejrychlejšího auta světa. Standardně bude auto skutečně dodáváno s omezovačem rychlosti na 440 km/h, zákazníci ale budou moci požádat o instalaci ochranné „klece” a odstranění omezovače, jako u rekordního prototypu. A sami si rychlost přes 490 km/h zkusit. Kde? Na Ehra-Lessien přece, kam firma své nejlepší klienty právě kvůli tomu pustí. Nakonec, co byste pro lidi při základní ceně auta 3,5 milionu Eur (skoro 91 milionů Kč) neudělali...


Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru - 1 - Bugatti Chiron Super Sport 300 plus prvni 01Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru - 2 - Bugatti Chiron Super Sport 300 plus prvni 02Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru - 3 - Bugatti Chiron Super Sport 300 plus prvni 03Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru - 4 - Bugatti Chiron Super Sport 300 plus prvni 04Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru - 5 - Bugatti Chiron Super Sport 300 plus prvni 05Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru - 6 - Bugatti Chiron Super Sport 300 plus prvni 06Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru - 7 - Bugatti Chiron Super Sport 300 plus prvni 07Bugatti odhalilo vzhled i jméno nového nejrychlejšího auta světa, včetně interiéru - 8 - Bugatti Chiron Super Sport 300 plus prvni 08
Bugatti ukázalo produkční Chiron Super Sport 300+ jako nejrychlejší sériově vyráběný automobily světa

Zdroj: Bugatti

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.