Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil

(+ video) Chevrolet přiveze do Las Vegas sedm upravených vozů. Tři budou různé verze Avea, v jednom případě dojde dokonce i na elektromobil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil

30.10.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Chevrolet přiveze do Las Vegas sedm upravených vozů. Tři budou různé verze Avea, v jednom případě dojde dokonce i na elektromobil.

Automobilová show SEMA v Las Vegas bude i letos velmi zajímavou přehlídkou zejména pro příznivce ne zrovna obyčejných aut. Zatím jsme se jí věnovali jen velmi okrajově, když jsme zmínili třeba jeden z konceptů Hyundai, s blížícím se datem začátku samotné show ale konkrétních odhalení jednotlivých aut přibývá. Nyní je to Chevrolet, který představil některé stroje, jež si návštěvníci na stánku automobilky budou moci prohlédnout.

Chevrolet Sonic, který se u nás prodává jako Aveo, se představí hned ve třech speciálních verzích. První z nich je Performance Sonic RS Concept, který oproti standardnímu Sonicu RS dostal nové sání, více průchozí výfuk, 18" kola, sportovní odpružení a přední brzdiče Wilwood. Ostřejšímu ražení také odpovídá ostřejší vnější vzhled, zejména žlutá barva Lemon Peel Yellow.

Ricky Carmichael All-Activity Sonic má všechna vylepšení toho předchozího, ale dostal navíc turbodmychadlo. Přesná čísla výkonu však nejsou známa. Ostatní úpravy jsou vesměs kosmetické, nejvyužitelnější je asi střešní nosič s větrným štítem, naopak nejméně praktická je matná barva. Právě tento vůz si můžete prohlédnout i v pohybu na přiloženém videu.

Třetí novinkou bude Personalisation Sonic Concept, který má ukázat, jak až může Chevrolet při přizpůsobování Sonicu požadavkům zákazníka vyjít vstříc. Na začátku výstavy to bude v podstatě základní Sonic, jen se soundsystémem Kicker navíc. Postupně na něj bude Chevrolet montovat různá vylepšení - například výfuk Borla nebo již zmíněné brzdiče Wilwood, sportovní odpružení a 18" kola.

Z větších aut se ukáže Malibu LTZ Concept, které oproti standardnímu Malibu 19" kola, výfuk Borla a sportovní sání. Přijede také model Cruze s naftovým motorem, malým balíčkem úprav od 3dCarbon a soundsystémem Kicker. Model Urban Cool Impala pak bude v podstatě Impala LTZ, která dostane 20" kola, kožená sedadla s oranžovým prošíváním a soundsystém Bose Centerpoint Surround Sound, propojený se systémem Chevrolet MyLink s dotykovým displejem.

Nebude chybět ani zástupce elektromobilů. Chevy přiveze svůj Spark EV, kterému nezbývá než se chlubí hodnotou točivého momentu (544 Nm). Ukrutný výkon v něm ale očividně negeneruje, když se na stovku má Spark EV dostat za 7,5 s - ukazuje to i na ne zrovna nízkou hmotnost tohoto vozítka, Chevrolet však konkrétní hodnotu neuvádí. Z vizuálních odlišností zmiňme zejména nezbytné podsvícení předního loga výrobce a startovací tlačítko ve vojenském stylu pod krytkou - třeba jako měl Mercedes SLR...

Jaký úspěch sklidí stánek Chevroletu na nadcházející SEMA Show 2013, se dozvíme již v příštím týdnu, kdy v Las Vegas proběhne. Do sériové výroby se toho však z výše zmíněných úprav pravděpodobně příliš nedostane.


Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil - 1 - chevrolet sema 2013 01Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil - 2 - chevrolet sema 2013 02Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil - 3 - chevrolet sema 2013 03Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil - 4 - chevrolet sema 2013 04Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil - 5 - chevrolet sema 2013 05
Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil - 6 - chevrolet sema 2013 06
Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil - 7 - chevrolet sema 2013 07
Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil - 8 - chevrolet sema 2013 08
Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil - 9 - chevrolet sema 2013 09Chevrolet pro SEMA 2013: Aveo v mnoha rolích, chybět nebude ani elektromobil - 10 - chevrolet sema 2013 10
Chevrolet na autoshow SEMA přiveze mimo jiné několik Soniců, Impalu s 20" koly a elektromobil Spark EV se zvýšeným, ovšem neznámým výkonem

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek