Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti

Zdobí je 232 bílých diamantů, 109 černých safírů a byly vyrobeny jen pro něj, aby padly k podobně unikátnímu Bugatti Chiron. Vyšly na neskutečné peníze, ovšem jen z pohledu běžného smrtelníka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti

28.3.2022 | Petr Prokopec

Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti

/

Foto: Jacob & Co

Zdobí je 232 bílých diamantů, 109 černých safírů a byly vyrobeny jen pro něj, aby padly k podobně unikátnímu Bugatti Chiron. Vyšly na neskutečné peníze, ovšem jen z pohledu běžného smrtelníka.

Možná o tom nevíte, ale Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro málem nepřišel na svět. Jeho matka totiž přemýšlela o potratu kvůli rodinné chudobě, alkoholismu otce a třem dalším sourozencům. Na radu lékaře si ale nakonec vše rozmyslela. Od té doby uplynulo sedmatřicet let a z portugalského mimina vyrostl jeden z nejlepších fotbalistů historie, jehož majetek je odhadován na 500 milionů dolarů (přes 11 miliard korun). Existuje tak jen velmi málo věcí, které si Ronaldo nemůže koupit.

Luxusní hodinky společnosti Jacob & Co nejsou jednou z nich. Právě ty nyní Portugalec ukázal s tím, že jej vyšly na více než milion dolarů (22,5 mil. Kč), přičemž hold skládají jeho Bugatti Chiron. Hodinářská manufaktura v tomto duchu vypustila na trh omezenou sérii Tourbillon Baguette, Ronaldo se nicméně dočkal zakázkových úprav, které z jeho kousku dělají světový unikát. Přední stranu tak zdobí logo CR7 odkazující na iniciály portugalského fotbalisty, stejně jako na jeho oblíbené číslo. Nahrazeny jím byly iniciály Ettore Bugattiho.

Další úpravy spočívají v příchodu většího množství bílých diamantů, kterých celkově na hodinkách najdeme 232 a nyní pokrývají i podkovu symbolizující čelní masku vozu. Doplňuje je pak 109 černých safírů, celkově si tak Ronaldo zdobí ruku jednadvaceti karáty. Černobílá kombinace je přitom odkazem na karoserii fotbalistova kupé, který si tak může neustále může užívat na pohled věrohodnou imitaci šestnáctiválcového motoru.

Lze pak už jen dodat, že hodinky Tourbillon Baguette jsou 55 milimetrů široké a 20 milimetrů vysoké. Ručně navíjený strojek je přitom uchycen na čtyřech místech, načež působí, jako kdyby byl zavěšen ve vzduchu. Jasně viditelný je přitom skrze safírové sklíčko, které nelze poškrábat. Do své sbírky zahrnující hodinky firem Hublot, Rolex či Richard Mille si tak Ronaldo zařadil opravdu působivý kousek, což ostatně platí i v případě jeho Chironu a celé sbírky aut.


Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti - 1 - Cristiano Ronaldo Bugatti Chiron Tourbillon Baguette 01Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti - 2 - Cristiano Ronaldo Bugatti Chiron Tourbillon Baguette 02Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti - 3 - Cristiano Ronaldo Bugatti Chiron Tourbillon Baguette 03Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti - 4 - Cristiano Ronaldo Bugatti Chiron Tourbillon Baguette 04Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti - 5 - Cristiano Ronaldo Bugatti Chiron Tourbillon Baguette 05Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti - 6 - Cristiano Ronaldo Bugatti Chiron Tourbillon Baguette 06Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti - 7 - Cristiano Ronaldo Bugatti Chiron Tourbillon Baguette 07Cristiano Ronaldo ukázal své unikátní hodinky za víc jak 22 milionů, dokonale padnou k jeho Bugatti - 8 - Cristiano Ronaldo Bugatti Chiron Tourbillon Baguette 08
Nové Ronaldovy hodinky dostaly zakázkovou úpravu, zároveň se pyšní stovkami diamantů a komplikovaným strojkem. Nepřekvapivě tak přišly na astronomickou sumu a stejně nepřekvapivě se s ním při předání nechal zvěčnit zakladatel firmy Jacob Arabo. Foto: Jacob & Co

Zdroj: Jacob & Co

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.