Dacia Dokker Stepway: levné MPV s krví dodávky dostalo více stylu

Rumunská značka pokračuje s rozšiřováním své „allroadové” řady. Nové MPV tak nabídne bohatší základní výbavu i populární terénní vzhled.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dacia Dokker Stepway: levné MPV s krví dodávky dostalo více stylu

5.11.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Dacia Dokker Stepway: levné MPV s krví dodávky dostalo více stylu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Rumunská značka pokračuje s rozšiřováním své „allroadové” řady. Nové MPV tak nabídne bohatší základní výbavu i populární terénní vzhled.

Na tureckém autosalonu v Istanbulu neměly premiéru pouze facelift Renaultu Fluence a nová generace Renaultu Symbol, ale rovněž stylovější verze Dacie Dokker, která pochopitelně k Renaultům nemá daleko. Ta stejně jako Sandero dostala přízvisko Stepway, čímž naznačuje i možné výlety do terénu. To potvrzují ochranné černé plasty podél celé karoserie a hliníkové pláty vpředu i vzadu nebo zvýšený podvozek. Mimo to exteriér krášlí ještě 16palcová litá kola, mlhovky a střešní ližiny v hliníkovém provedení.

S ohledem na uzavřený výstavní prostor okolo novinky nejsou bohužel k dispozici snímky interiéru, přičemž samotná automobilka není v tomto ohledu sdílnější. Dá se ale předpokládat, že Dokker i v tomto směru bude následovat model Sandero Stepway. Díky tomu lze čekat dva stupně výbavy, kdy ten základní nabídne klimatizaci, elektrické ovládání oken nebo volant obšitý kůží.

V motorovém prostoru by veškerý výběr měl být omezený pouze na turbodiesel 1,5 dCi, který produkuje 90 koní a 200 Nm točivého momentu. Spřažen bude s pětistupňovým automatem, přičemž Dacia udává průměrnou spotřebu 4,5 l/100 km, ostatní parametry pak budou zřejmě velmi podobné, ne-li úplně stejné jako u výchozího Dokkeru se stejnou motorizací.

Cena je prozatím neznámá, v ČR si ostatně zatím ještě nemůžete koupit ani standardní Dokker. A konec konců není jisté ani to, jestli zrovna tento model bude v našich končinách vůbec k mání. Pokud ano, dá se předpokládat přibližně stejná politika jako u modelu Sandero Stepway, který se stejnou motorizací vychází na 289 900 Kč.


Dacia Dokker Stepway: levné MPV s krví dodávky dostalo více stylu - 1 - Dacia Dokker Stepway dalsi 01Dacia Dokker Stepway: levné MPV s krví dodávky dostalo více stylu - 2 - Dacia Dokker Stepway dalsi 02

Dacia Dokker Stepway: levné MPV s krví dodávky dostalo více stylu - 3 - Dacia Dokker Stepway 2013 01Dacia Dokker Stepway: levné MPV s krví dodávky dostalo více stylu - 4 - Dacia Dokker Stepway dalsi 03Dacia Dokker Stepway: levné MPV s krví dodávky dostalo více stylu - 5 - Dacia Dokker Stepway dalsi 04Dacia Dokker Stepway: levné MPV s krví dodávky dostalo více stylu - 6 - Dacia Dokker Stepway dalsi 05Dacia Dokker Stepway: levné MPV s krví dodávky dostalo více stylu - 7 - Dacia Dokker Stepway dalsi 06
Dacia Dokker Stepway se pyšní terénním vzhledem, lepší průchodnost by měla zaručit zvýšená světlá výška. Více fotografií se snažíme zajistit.

Zdroje: Dacia, Turkey Car Blog, RenaultFanClub přes Automarket

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.