Dosud neodhalená nová Škoda nafocena s minimem maskování v ČR, bude hodně šik

Přes snahy dokázat v posledních letech opak si Škody málokdo spojuje se stylovými auty s atraktivním designem. Další chystaná novinka bude ale zjevně právě takovým vozem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dosud neodhalená nová Škoda nafocena s minimem maskování v ČR, bude hodně šik

24.5.2021 | Petr Prokopec

Dosud neodhalená nová Škoda nafocena s minimem maskování v ČR, bude hodně šik

/

Foto: Čtenář Tomáš, publikováno se souhlasem

Přes snahy dokázat v posledních letech opak si Škody málokdo spojuje se stylovými auty s atraktivním designem. Další chystaná novinka bude ale zjevně právě takovým vozem.

Škoda dokončuje elektrický Enyaq v jeho stylovější verzi. Půjde konečně o produkční verzi konceptu Vision iV, který se ukázal předloni v Ženevě a byl doslova zavalen pozitivní publicitou. Mezinárodní tisk jej dokonce označoval jako „Lamborghini pro chudé“, byť tedy ještě nebylo jasné, kolik bude vůz stát a že na rozdíl od jiných modelů Škody zase tak moc pro chudé nebude. Přesto není divu, že mladoboleslavská automobilka rozhodla o sériové výrobě, s níž začne ještě letos a stejně tak ještě v tomto roce můžeme očekávat oficiální premiéru.

Stylový Enyaq byl minulý týden vyfocen bez kamufláže, jednalo se ale o dost nekvalitní snímek, navíc z jediného úhlu. Nyní máme díky jednomu z našich čtenářů mnohem kvalitnější materiál, který byl pořízen za bílého dne v Lomnici nad Popelkou. Pohled na zadní část proto poněkud kazí ochranná maskovací fólie, i přes ní je ale patrné, jak moc se střešní linie vozu svažuje a a navazuje na jinak pojaté víko zavazadelníku. Stejně tak byly přeprofilovány blatníky a odlišné jsou rovněž nárazníky. A patrné je i to, o kolik více šik tato varianta bude - působí jako mnohem menší i atraktivnější auto.

Škoda přitom původně s oficiálním odhalením počítala v dubnu, tento termín však byl promeškán. Zda za tím stojí koronavirus, či šéf značky Thomas Schäfer svého času jen mlžil, nevíme jistě. Stejně jako je otázkou, zda můžeme počítat s pražskou lokací. Další informace, jenž se jeví jako pravděpodobnější, totiž naznačují, že novinka dorazí na veletrh mobility. Ten startuje 7. září v Berlíně a má být náhradou za podzimní autosalony, které na střídačku hostily Frankfurt a Paříž.

Vůz by přitom měl být odhalen jako Enyaq iV Coupe, označení GT užívanými stylovými modely značky v Číně tak nemá být přeneseno. To ovšem může mít spojitost s dostupností, neboť stylovější Kodiaq a Kamiq jsou k mání pouze na největším trhu světa. Novinka ale bude k dispozici ve všech zemích, ve kterých Škoda operuje. I když je otázkou, kdy se tak stane, neboť v takové Austrálii není k dispozici ani základní Enyaq, což se minimálně do příštího roku nezmění.

Nejde přitom o pravostranné řízení, jak dokládá pohled na britský ceník, kde mladoboleslavský elektromobil najdeme. Vše je spíše ovlivněno lokálním prostředím, které elektrická auta nijak zvlášť nefavorizuje a bez dotací jsou elektrická auta téměř neprodejná. U nás ale s touto novinkou můžeme počítat stoprocentně - kdy přesně, ukáže čas.

Díky za fotky, Tomáši!


Dosud neodhalená nová Škoda nafocena s minimem maskování v ČR, bude hodně šik - 1 - Skoda Enyaq Coupe spy CR minimum maskovani 01Dosud neodhalená nová Škoda nafocena s minimem maskování v ČR, bude hodně šik - 2 - Skoda Enyaq Coupe spy CR minimum maskovani 02Dosud neodhalená nová Škoda nafocena s minimem maskování v ČR, bude hodně šik - 3 - Skoda Enyaq Coupe spy CR minimum maskovani 03Dosud neodhalená nová Škoda nafocena s minimem maskování v ČR, bude hodně šik - 4 - Skoda Enyaq Coupe spy CR minimum maskovani 04Dosud neodhalená nová Škoda nafocena s minimem maskování v ČR, bude hodně šik - 5 - Skoda Enyaq Coupe spy CR minimum maskovani 05
Škoda Enyaq iV Coupe byla nafocena v Lomnici nad Popelkou. Po tamních silnicích se prý prototypy automobilky pohybují pravidelně, obvykle si ale prý musíte hodně přivstat, abyste vozy oblepené ochrannou kamufláží nachytali. Tentokrát se chystaný Enyaq Coupe objevil za bílého dne. Foto: Čtenář Tomáš, publikováno se souhlasem

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše