Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Facelift Renault Kangoo a Grand Kangoo 2013: pod kudlu šly i osobní verze
1.3.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Francouzská automobilka představila v lednu facelift užitkových a elektrických modelů Kangoo. Teď přichází řada na obě osobní verze.
Modernizace Renaultu Kangoo a prodloužené verze Grand je podle očekávání jako přes kopírák totožná s přepracovanými užitkovými dodávkami. Designéři vytvořili pomocí nové masky chladiče se zvětšeným logem stylistický oslí můstek se čtvrtou generací Clia a k tomu na vůz nasadili nové nárazníky, modifikovaná světla a do kabiny rovněž jinou palubní desku.
Osobní Kangoo bude k mání s jednou z osmi barev, včetně nového odstínu Mineral White a dvou metalických laků Cassiopeia Grey a Silver Grey. Na některých trzích se kromě toho objeví dvě další výbavy nazvané Extrem a Business, v tuto chvíli však nemůžeme říci, zdali budou v prodeji také u nás. Ale i kdyby ne, předpokládáme, že se kupříkladu nová hliníková patnáctipalcová kola, asistent rozjezdu do kopce, střešní nosiče či zvláštní barevná schémata objeví v rámci příplatkového příslušenství i u nás.
Podrobné technické parametry motorů a naměřenou dynamiku Renault nezveřejnil, můžeme však alespoň potvrdit čtyři pohonné jednotky. Zákazníci si budou moci vybrat ze tří dieselových čtyřválců dCi o objemu 1,5 litru. Nejslabší bude mít 75 koní, prostřední 90 koní a průměrnou spotřebu 4,3 litru na 100 km a nejvýkonnější pak 110 koní. Naftové agregáty doplní zážehová dvanáctistovka TCe s turbodmychadlem a 115 koňmi, ke které Renault uvedl pouze emise CO2 - 115 g na kilometr, což značí kombinovanou papírovou spotřebu okolo 4,3 litrů nafty na 100 km.
Ve snaze přilákat novou klientelu anebo ji přetáhnout od konkurence Renault posílí standardní a rozšíří příplatkovou výbavu. Podle konkrétní verze nebo objednávky budou mít auta multimediální rozhraní R-Link, navigaci TomTom, případně systém Extended Grip, upravující podle zvoleného režimu přibrzďování poháněných kol a snažící se vylepšit průchodnost mimo asfalt.
Současné stránky českého zastoupení Renaultu ceny modernizovaného Kangoo neobsahují, domácí francouzské nicméně už ano. Tamní motoristé jej můžou pořídit od 18 200 Eur za základní Kangoo a 21 100 Eur je vyjde delší Grand. České ceny budou patrně nižší, nejlevnější model totiž v přepočtu vychází na téměř 470 tisíc, kdežto „naše“ základní Kangoo před faceliftem je teď od necelých 290 tisíc.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.








Kromě nových barev je možné pro modernizované Kangoo objednat multimediální systém R Link nebo elektronickou náhražku uzávierky diferenciálu Extended Grip
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Číňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
před 5 hodinamiSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
včeraGeorge Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
včera
Nejnovější články
Číňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
před 5 hodinamiNové BMW M3 dostane úplně nový typ spalovacího motoru, odhalil manažer automobilky, jsme na něj zvědavi
před 6 hodinamiVolvo v problémech oznámilo, že bude propouštět, musí ušetřit nejmíň 41 miliard Kč
před 8 hodinamiŠéf Toyoty zaujal další rezolutní postoj k elektrickým autům, odpískal plány na sportovní modely s tímto pohonem
před 9 hodinamiNový Mercedes CLA působí v základu až ostudně lacině, i když stojí o statisíce víc. Uvnitř přišel o třetinu displejů
před 11 hodinami
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 05.01. 14:44 - pavproch
- Onboard videa 05.01. 09:03 - řidičBOB
- Táhneme na Brusel 04.30. 11:59 - abgx1
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.30. 08:43 - řidičBOB
- Cyklistické vlákno 04.29. 21:37 - jerry
- Čínská auta v ČR 04.29. 11:08 - Brus
- VZKAZY 04.28. 20:22 - GeneHawkins
- Jednostopé okénko 04.28. 09:28 - abgx1