Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo

(+ videa) Ford představil další exkluzivní model, aniž by existovala standardní verze. A jeho příchod podmiňuje zahájením prodeje Mondea Vignale.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo

8.4.2014 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Ford představil další exkluzivní model, aniž by existovala standardní verze. A jeho příchod podmiňuje zahájením prodeje Mondea Vignale.

Bývaly doby, kdy Ford platil na evropském kontinentu za vrcholného hráče. Celá řada přehmatů ve strategii však modrý ovál přivedla do nezáviděníhodné situace, jejímž důsledkem je již několikaleté čekání na nové Mondeo či nedávné zamítnutí výroby Fordu Focus RS. Přesto automobilka ještě nesložila ruce v klín a snaží se vrátit zpátky na výsluní. Oproti minulosti, kdy důraz byl kladen hlavně na jízdní vlastnosti, podvozek a řízení, se však snaží zaujmout luxusem.

Loni tak byla první vlaštovkou koncepční verze Fordu Mondeo Vignale, letos modrý ovál vstupuje do stejných vod s modelem S-Max. I v tomto případě můžeme nad danou strategií zdvihnout obočí, neboť zatímco Mondeo se ukázalo v luxusní verzi, aniž by na trhu byla ta standardní, u Fordu S-Max se pro změnu jedná o exkluzivní koncepční verzi, ehm, konceptu. Do prodeje totiž stále ještě nezamířila ani základní verze tohoto MPV.

Zanechme ale řečí o zákulisí, a pojďme se podívat na samotnou novinku, která byla představena na týdnu designu v Miláně. Zvenčí se přitom oproti základu příliš neliší, neboť unikátní jsou pouze 21palcová litá kola, hliníkové dekory, šestiúhelníková specifická čelní maska nebo metalický lak nazvaný Milano Grigio (neboli milánská šedá).

Mnohem více změn se ovšem dočkáme uvnitř, kde jemná kůže pokrývá prakticky vše od palubní desky přes středovou konzoli a tunel až po sedadla. Ze stejného materiálu jsou pak i tašky a kufry stylizované na míru zavazadelníku, nechybí ovšem také moderní vymoženosti v podobě chromovaných dokovacích stanic pro tablety.

Ford přitom slibuje, že tento model by měl dorazit do showroomů - ovšem až poté, co do nich dorazí Mondeo Vignale. Což sice má být příští rok, slibů modrého oválu tu ale již bylo několik. Uvidíme tedy, zda se tak skutečně stane, přičemž sporná je také cenová politika a žádné informace nepadly ani o pohonných jednotkách.

Na druhé straně, jakýmkoliv otálením či absencí luxusních modelů na trhu Ford jen tratí. Podle značky je totiž každý druhý exemplář větších modelů prodáván s nejvyšší úrovní výbavy. Deset až patnáct procent zákazníků přitom ještě požaduje mnohem vyšší luxus a individuální přístup v servisech, což je oblast, kterou chce modrý ovál beze zbytku vytěžit.

Ve velkých evropských městech by tak v následujících letech měly vyrůst tzv. Vignale Lounges. Tedy showroomy, ve kterých se VIP klientela bude cítit jako doma. Mimo to by pak Ford chtěl těmto zákazníkům nabízet i možnost vyzvednutí jejich vozu a následného doručení, jakmile bude mít po servisu.

Dá se přitom předpokládat, že tento přístup by své ovoce nést mohl. Zapotřebí však bude nemalá investice právě do zmíněných showroomů. Je však sporné, kolik volných financí Ford má. Uvidíme tedy, kdy S-Max Vignale skutečně dorazí do prodeje. Jak jsme totiž zmínili, stále ještě čekáme i na jeho standardní verzi.


Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo - 1 - Ford S-Max Vignale concept 01Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo - 2 - Ford S-Max Vignale concept 02Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo - 3 - Ford S-Max Vignale concept 03Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo - 4 - Ford S-Max Vignale concept 04Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo - 5 - Ford S-Max Vignale concept 05Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo - 6 - Ford S-Max Vignale concept 06Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo - 7 - Ford S-Max Vignale concept 07Ford S-Max Vignale: luxusní koncept zamíří i do prodeje, čeká se ale na Mondeo - 8 - Ford S-Max Vignale concept 08
Ford S-Max Vignale vypadá zejména v interiéru opravdu působivě. Otázkou ovšem je, kdy se ho dočkáme. Slibům modrého oválu totiž již příliš nevěříme

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše