Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA

(+ živé foto) Vignale má Ford povznést do prémiového segmentu. Zvenčí se bude lišit nárazníky, uvnitř kůží či sedadly. A zaručí i osobitý přístup prodejců.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA

4.9.2013 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Vignale má Ford povznést do prémiového segmentu. Zvenčí se bude lišit nárazníky, uvnitř kůží či sedadly. A zaručí i osobitý přístup prodejců.

Úspěch Citroënu DS odstartoval v automobilovém průmyslu nový trend. Stále více značek hlavního proudu se totiž snaží přestoupit do prémiového segmentu. U Renaultu tak koketují s linií Initiale Paris, Peugeot pak dokonce hodlá nakročit do vyšších sfér s takřka celým portfoliem. V obou případech se však jedná o plány, zatímco takový Ford přestaví ve Frankfurtu již hotovou věc. Tedy skoro hotovou, koncept upraveného Mondea má předznamenávat realitu, která nastane přibližně za dva roky.

Na mysli máme novou řadu Vignale, která se v hierarchii modrého oválu postaví nad stávající výbavu Titanium X. Podle vedení Fordu by přitom daná nabídka měla zaujmout celých 10 až 15 procent zákazníků a jako první s ní dorazí nové Mondeo. To se ale po mnoha odkladech má na evropských trzích objevit až v roce 2015, proto poněkud překvapí, že v hesenské metropoli bude automobilka exhibovat právě s ním. Ukazovat odvozenou verzi nového modelu, který si ještě dva roky nekoupíte, se nám nezdá být úplně šťastné...

Nač se tedy máme za dva roky těšit? Už zvenčí koncept ukazuje několik změn oproti standardu - unikátní budou pouze nárazníky, 20palcová kola a znaky Vignale. Vevnitř ovšem Ford hodlá zákazníkům nabídnout komfortnější sedadla, luxusní koberečky, čalounění s tzv. diamantovým prošíváním nebo měkčenou kůži, jež se objeví na volantu, vrchní části dveřních panelů a středové konzoli.

Chybět nemá ani strop potažený Alcantarou či dokonce vůně kvalitní kůže, která by vás po odstranění znaků Fordu měla zmást natolik, že si budete připadat jako v Mercedesu nebo BMW. Jen výbavou to ale skončit nemá. Pro dané zákazníky by měly být i vyhrazeny zvláštní sekce v dealerstvích, concierge-servis nebo doživotní bezplatné mytí karoserie a pulírování kabiny.

Za tento přístup ovšem budou muset tito klienti patřičně zaplatit, dané Mondeo Vignale by totiž ve srovnání s už beztak nákladnou výbavou Titanium X mělo podražit o 10 %. Posunout bychom se tak měli nad milion korun, čímž by dieselové Mondeo konkurovalo třeba BMW 320d ve vyšší výbavě. Na mysl se tak krade otázka, zda to pro Ford nebude už příliš velké sousto.

Podle modrého oválu je však na světě dostatek lidí, kteří se nestarají o znak na přídi, ale požadují luxusní zážitek v interiéru. I proto se Mondeo stane jen první vlaštovkou v řadě, kterou má následovat Ford S-Max nebo v Americe prodávaný crossover Edge.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Frankfurtu


Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 1 - Ford Mondeo Vignale zive 01Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 2 - Ford Mondeo Vignale zive 02Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 3 - Ford Mondeo Vignale zive 03Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 4 - Ford Mondeo Vignale zive 04Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 5 - Ford Mondeo Vignale zive 05Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 6 - Ford Mondeo Vignale zive 06Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 7 - Ford Mondeo Vignale zive 07Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 8 - Ford Mondeo Vignale zive 08Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 9 - Ford Mondeo Vignale zive 09Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 10 - Ford Mondeo Vignale zive 10Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 11 - Ford Mondeo Vignale zive 11Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 12 - Ford Mondeo Vignale zive 12Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 13 - Ford Mondeo Vignale zive 13
Jak jsme se dozvěděli od českého zastoupení Fordu, nové Mondeo by prý mělo do prodeje dorazit o rok dříve

Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 14 - Ford Mondeo Vignale 01Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 15 - Ford Mondeo Vignale 02Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 16 - Ford Mondeo Vignale 03Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 17 - Ford Mondeo Vignale 04Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 18 - Ford Mondeo Vignale 05Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 19 - Ford Mondeo Vignale 06Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 20 - Ford Mondeo Vignale 07Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 21 - Ford Mondeo Vignale 08Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 22 - Ford Mondeo Vignale 09Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 23 - Ford Mondeo Vignale 10Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 24 - Ford Mondeo Vignale 11Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 25 - Ford Mondeo Vignale 12Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 26 - Ford Mondeo Vignale 13Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 27 - Ford Mondeo Vignale 14Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 28 - Ford Mondeo Vignale 15Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 29 - Ford Mondeo Vignale 16Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 30 - Ford Mondeo Vignale 17Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 31 - Ford Mondeo Vignale 18Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 32 - Ford Mondeo Vignale 19Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 33 - Ford Mondeo Vignale 20Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 34 - Ford Mondeo Vignale 21Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 35 - Ford Mondeo Vignale 22Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 36 - Ford Mondeo Vignale 23Ford Mondeo Vignale: nové Mondeo stále nikde, luxusní verze přesto míří na IAA - 37 - Ford Mondeo Vignale 24
Ford Mondeo by za dva roky měl nabídnout řadu Vignale, která má interiér vozu pozdvihnout na úroveň BMW či Mercedesu

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše