HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h

Pokud vás už nebaví převoz rajčat a okurek rychlostí nejvýše 271,44 km/h, Holden vám ještě před svým odchodem nabídne řešení jménem HSV GTS Maloo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h

9.8.2014 | Petr Miler | 1 příspěvek

HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud vás už nebaví převoz rajčat a okurek rychlostí nejvýše 271,44 km/h, Holden vám ještě před svým odchodem nabídne řešení jménem HSV GTS Maloo.

Slova jako Holden, HSV a pick-up nejsou v českých zemích zrovna nejfrekventovanějšími pojmy. V prvních dvou případech je to pochopitelné, jde o australské firmy, které navíc brzy skončí. Tedy skončí s výrobou, Holden jako značka bude žít dál a dokonce chce ovládnout australský trh a přijít s ostrými verzemi přeznačkovaných Opelů a spol, možná i s označením HSV (Holden Special Vehicles).

Je to trochu škoda, protože v současné produkci Hodlenu najdeme dost zajímavých aut vyvinutých často specificky pro australský trh. Teď nemyslíme typy Colorado nebo Barina, ty už si nyní půjčují dost z líhně koncernu General Motors, ale třeba Commodore SS V. A zajímavé jsou i pick-upy Ute, z nichž ten se stejným přídomkem (SS V) je dokonce králem Nordschleife mezi užitkovými vozy. A tím se dostáváme ke třetímu shora zmíněnému pojmu.

Pick-up už je v našich končinách lépe známým termínem, s ohledem na místní popularitu všemožného kutilství a zahrádkářství je ale s podivem, že u nás tato auta nejsou oblíbenější. Sem tam zahlédnete Felicii s korbou, nějaké to Mitsubishi, občas Amarok, setkání jsou to ale tak jako tak výjimečná. V nových anglosaských zemích, Austráii nevyjímaje, je to ale docela jiná písnička, a tak snad ani nepřekvapí, že z těchto končin pochází nejen nejrychlejší pick-up Severní smyčky Nürburgringu, ale také pick-up schopný dosahovat nejvyšších rychlosti v přímce, prostě nejrychlejší pick-up světa.

Jmenuje se HSV Maloo R8 a stále je k mání, i když jeho rekord pochází z roku 2006. Tehdy dosáhl rychlosti 168,66 mil v hodině, tedy přesně 271,44 km/h. Docela kalup na auto schopné převážet třeba žebřík a kýble plné ovoce... Australanům to ale zjevně nestačí, a tak podle kolegů z Cars Guide stvoří něco ještě rychlejšího - HSV GTS Maloo.

O pohon se bez překvapení bude starat technika ostré limuzíny HSV GTS Sedan, tedy hlavně motor 6,2 V8 s kompresorem a výkonem až 433 kW (589 koní) a točivým momentem nejvýše 738 Nm. K dispozici bude manuální i automatická převodovka, pohon pochopitelně dále obstarají zadní kola se samosvorným diferenciálem mezi sebou. Očekáváno je i použití adaptivního zavěšení.

Převozní kapacita vozu by měla být zachována bez větších omezení, z dalších detailů už si pak můžeme být jisti akorát maximální rychlostí přes 271 km/h. Vůz by měl být představen ještě před koncem letošního roku a dočkat se omezené., 150kusové produkce. Cena by se měla pohybovat na úrovni 85 000 australských dolarů, tedy asi 1,6 milionu Kč. Pokud tedy máte zájem převážet okurky příští léto pořádným fofrem, víte, na koho se obrátit...


HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h - 1 - HSV Maloo R8 01HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h - 2 - HSV Maloo R8 02HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h - 3 - HSV Maloo R8 03HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h - 4 - HSV Maloo R8 04HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h - 5 - HSV Maloo R8 05HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h - 6 - HSV Maloo R8 06HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h - 7 - HSV Maloo R8 07HSV GTS Maloo bude nejrychlejším pick-upem světa, překoná 271 km/h - 8 - HSV Maloo R8 08
HSV Maloo R8 je pozoruhodný stroj. GTS Maloo by mělo být ještě pozoruhodnější, jeho fotky vám ale zatím ukázat nemůžeme

Zdroj: Cars Guide

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.