Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu

Ostřejší Picanto má elegantní červenou linku v nárazníku a dvojitý výfuk, zda ale přijde i s větším počtem koní pod kapotou, stále není známo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu

2.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ostřejší Picanto má elegantní červenou linku v nárazníku a dvojitý výfuk, zda ale přijde i s větším počtem koní pod kapotou, stále není známo.

Ze soudku těch méně překvapivých odhalení v souvislosti s letošním ženevským autosalonem přichází facelift Kie Picanto, malého korejského vozítka, cíleného zejména na ty zákazníky, kteří mimo město vyráží jen výjimečně. Jsou tomu skoro dva měsíce, kdy jsme se na design omlazeného Picanta mohli podívat ještě jako Morning, jak se jmenuje verze tohoto stroje pro korejský trh. Únorové zprávy zase hovořily o lepších brzdách za příplatek a sportovním paketu, ten ale fotografie neukázaly.

Dnes, jen těsně před otevřením bran autosalonu, tu máme více informací a zejména fotografie onoho sportovního paketu. Pro standardní verze Picanta se designově nic nezměnilo, stále tu jsou LEDky v různých rozích karoserie, agresivnější nárazníky a nová kola, která se designem snad trochu inspirovala u Alfy Romeo.

Sportovní paket, jak vidno na snímcích, znamená odlišné, ještě o kousek agresivnější nárazníky s kulatými světly vpředu i vzadu; na předním nárazníku to jsou mlhovky, patrně skombinované s denním svícením, vzadu je couvací a mlhové světlo. Za povšimnutí stojí také červený proužek na předním nárazníku, snad odkazující na Volkswageny GTI, a dvojitá koncovka výfuku.

Interiér dostane nové chromované detaily, nové látkové čalounění a za příplatek také infotainmentový systém AVN, jehož hlavní jednotka má sedmipalcový dotykový displej, jak bylo známo už v únoru. Právě zde se ovládá rádio i navigace. Také přijdou tři pakety pro interiér, které nabídnou černou umělou kůži a látku v barvě podle paketu - můžete mít červenou, žlutou nebo hnědou. S těmito barvami bude černá skombinovaná i na dveřích a všechny tři tyto balíčky nabídnou i osvětlení prostoru pro nohy.

Zda bude sportovní paket exteriéru doplňovat i silnější motor, zatím stále nevíme. Informace o motorech pod kapotou totiž s novými fotografiemi nepřišly, víme jen, že to jsou upravené motory ze současné inkarnace Picanta a že budou plnit normu Euro 6. Snad se tedy dozvíme více na autosalonu. Hlavní novinkou tak budiž obrázky interiéru a onoho sportovního paketu.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Ženevy.


Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 1 - 2015 kia picanto facelift oficialni 01Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 2 - 2015 kia picanto facelift oficialni 02Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 3 - 2015 kia picanto facelift oficialni 03Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 4 - 2015 kia picanto facelift oficialni 04Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 5 - 2015 kia picanto facelift oficialni 05Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 6 - 2015 kia picanto facelift oficialni 06Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 7 - 2015 kia picanto facelift oficialni 07
Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 8 - 2015 kia picanto facelift oficialni 07aKia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 9 - 2015 kia picanto facelift oficialni 07b
Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 10 - 2015 kia picanto facelift oficialni 08Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 11 - 2015 kia picanto facelift oficialni 09Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 12 - 2015 kia picanto facelift oficialni 10Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 13 - 2015 kia picanto facelift oficialni 11Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 14 - 2015 kia picanto facelift oficialni 12Kia Picanto 2015: facelift plně odhalen, včetně interiéru a sportovního paketu - 15 - 2015 kia picanto facelift oficialni 13
Faceliftovaná Kia Picanto ukázala sportovní paket a kabinu

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.