McLaren F1 se skutečně vrátí, i se svým slavným třímístným interiérem

Britové doopravdy chystají návrat legendy. Novinka nabídne třímístný interiér, pod kapotou však kromě přeplňování nemá chybět elektřina.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

McLaren F1 se skutečně vrátí, i se svým slavným třímístným interiérem

15.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

McLaren F1 se skutečně vrátí, i se svým slavným třímístným interiérem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britové doopravdy chystají návrat legendy. Novinka nabídne třímístný interiér, pod kapotou však kromě přeplňování nemá chybět elektřina.

McLaren F1 je jednou z největších automobilových legend. Není proto překvapivé, že britská automobilka zvažuje jeho návrat. V létě letošního roku se dokonce na světlo světa dostaly poněkud konkrétnější spekulace, které zmiňovaly příchod vrcholného supersportu osazeného třemi sedadly, z nichž to řidičovo by stejně jako u originálu bylo umístěno uprostřed a vpředu před zadní dvojicí. Dosud však nic z toho nebylo oficiálně potvrzeno.

Podle informací kolegů z Car Buzz McLaren přesně toto potvrdil a již velmi brzy vydá i oficiální tiskové prohlášení. Krátce po zveřejnění předchozích spekulací měla britskou značku kontaktovat celá řada zákazníků, kteří byli ochotni složit jakkoliv vysokou zálohu, jen aby jeden ze zvažovaných 106 exemplářů (přesně v takovém množství vznikl i originál) zamířil právě do jejich garáže.

To mělo Brity přinutit dát návratu McLarenu F1 zelenou. Mike Flewitt, šéf značky, se ale vyjádřil, že vůz již nebude ortodoxním sporťákem, nýbrž zástupcem kategorie GT. Oproti předchozím informacím, jež zmiňovaly převrtání 3,8litrového osmiválce twin-turbo na takřka čtyři litry a absenci elektrického ústrojí, ovšem mělo dojít k zásadní změně pod kapotou.

Nově by znovuzrozený McLaren F1 měl být hybridním modelem, jehož ústrojí bude naladěno především pro dlouhé vzdálenosti, kultivovanost a sofistikovanost. I přesto se však výkonově bude jednat o jeden z nejsilnějších modelů automobilky. Očekávat bychom tedy stoprocentně měli více než 700 a pravděpodobně méně než 1 000 koní, s nimiž zrychlení na stovku okolo 3 sekund nebude problémem. Také vám to zní spíše jako popis konkurenta Bugatti Chiron než nástupce legendární ef-jedničky?

Vyrobeno bude pouze zmiňovaných 106 kusů, přičemž ve všech případech půjde o ryze silniční kupé, okruhová či otevřená varianta v plánu nejsou. Odhalení novinky lze čekat v roce 2018, na kdy připadá třicetileté výročí momentu, kdy byla Gordonu Murraymu na GP Itálie vnuknuta myšlenka originálu, k zákazníkům pak první vozy dorazí o pár měsíců později. Pokaždé si přitom výrobu vezme na starosti divize MSO, která zároveň nabídne i široké možnosti personalizace.


McLaren F1 se skutečně vrátí, i se svým slavným třímístným interiérem - 1 - McLaren F1 GT 2018 prvni render 01McLaren F1 se skutečně vrátí, i se svým slavným třímístným interiérem - 2 - McLaren F1 GT 2018 prvni render 02
McLaren F1 se skutečně vrátí, i se svým slavným třímístným interiérem - 3 - McLaren F1 GT 2018 prvni render 03McLaren F1 se skutečně vrátí, i se svým slavným třímístným interiérem - 4 - McLaren F1 GT 2018 prvni render 04McLaren F1 se skutečně vrátí, i se svým slavným třímístným interiérem - 5 - McLaren F1 GT 2018 prvni render 05
Znovuzrozený McLaren F1 se již ukázal na neoficiálních ilustracích, včetně třímístného interiéru

Zdroj: Car Buzz

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.