Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery

Mercedes v Ženevě čtyřdveřovou variantu modelu GT. Po přerodu ze studie na produkční vůz ponese nejspíše označení GT4.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery

7.3.2017 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mercedes v Ženevě čtyřdveřovou variantu modelu GT. Po přerodu ze studie na produkční vůz ponese nejspíše označení GT4.

Když koncern Daimler svého času naznačil, že chce svými novými sportovními modely narušit hegemonii svého městského rivala, mnozí se smáli. V jejich představách zkrátka nebylo místo, kde by Mercedes mohl ohrozit Porsche. Dnes můžeme říci, že prodeje devětsetjedenáctek kvůli kupé a kabrioletu AMG GT sice nekrachují, pravdou ale je, že třícípá hvězda pro ně postavila zdatného soupeře. Trh reaguje mimořádně pozitivně, a tak se Mercedes snaží takříkajíc kout železo, dokud je žhavé.

Výsledkem je další model z rodiny GT, který nejenže může nahradit dosavadní třídu CLS (která přejde na označení CLE), ale má nepochybně ambice zatopit kromě jiného také Porsche a jeho modelové řadě Panamera. Stranou téměř jistě nezůstane ani Audi se svou A7 či odvozenou sportovní variantou RS 7. Na prvních fotografiích novinky to sice není vidět, ale podle tvarů zadních partií jsme si téměř jisti, že tady máme další sportovní liftback, jenž bude prezentován jako čtyřdveřové kupé.

Prozatím jde o koncept přebírající stylistické prvky svého dvoudveřového sourozence, nutno ale dodat, že vůbec ne otrocky. Velmi podobná je mohutná mřížka chladiče s vertikálními lamelami dekorovaná po stranách rozměrnými nasávacími otvory a s trochou fantazie lze říci, že mají obě auta podobně zakulacenou střechu. Třeba světla ale stejná nejsou. Studie, která by později mohla nést označení Mercedes-AMG GT4, je má poněkud štíhlejší, navíc příď má zajímavý negativní sklon, jako tomu bylo u strojů mnichovské automobilky BMW s přezdívkou žralok.

Odvážný zevnějšek dekorují kamery místo klasických zpětných zrcátek, které byly tentokrát zasazeny do předních blatníků, do míst, kde jsou u jiných aut odvětrávací otvory motorového prostoru anebo jen jejich dekorativní náznaky. Nechybí též obligátní obrovská, až 22palcová dvoubarevná kola nazutá do pneumatik značky Michelin a zadní části dominuje rozměrný difuzor korunovaný jedinou trojúhelníkovou koncovkou výfukového systému.

Nenápadným vodítkem k tomu, co má koncept pod přední kapotou, jsou nápisy EQ Power+ na zmiňovaných kamerách místo zrcátek. Že zde bude opět dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,0 litru stejně jako u kupé i roadsteru, bylo nasnadě, konstruktéři se však pouze se spalovacím motorem neuspokojili.

Spárovali ho s elektromotorem a z tohoto systému nakonec dostali kombinovaný výkon „přes 600 kW“, což znamená, že tohle auto disponuje nejméně 816 koňmi. To je o 136 koní více než podobně koncipovaná nová Panamera Turbo S E-Hybrid, přičemž i stroj s třícípou hvězdou na přídi by měl spoléhat na pohon všech kol zde označený jako AMG Performance 4Matic+. Přesnou dynamiku Mercedes neuvádí, zmiňuje ale, že by tohle auto mělo zvládnout sprint na stovku „za méně než 3 sekundy“.

Dále zde najdeme karbon-keramické brzdy se systémem rekuperace brzdné energie, technologii aktivních nano-vláken integrovanou do předních světel pro denní svícení a co je na tom nejlepší, Mercedes rovnou říká, že tohle není pouze koncept, ale vůz, který můžeme očekávat ve výrobě nejpozději v roce 2019.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.


Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 1 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 01Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 2 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 02Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 3 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 03Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 4 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 04Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 5 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 05Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 6 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 06Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 7 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 07Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 8 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 08Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 9 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 09Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 10 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 10Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 11 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 11Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 12 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 12Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 13 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 13Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 14 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 14Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 15 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 15Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 16 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 16Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 17 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 17Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 18 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 18Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 19 - Mercedes-AMG GT Concept Zeneva 2017 zive 19
Koncept čtyřdvéřového AMG GT naživo v Ženevě

Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 20 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 01Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 21 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 02Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 22 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 03Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 23 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 04Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 24 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 05Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 25 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 06Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 26 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 07Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 27 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 08Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 28 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 09Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 29 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 10Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 30 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 11Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 31 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 12Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 32 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 13Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 33 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 14Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 34 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 15Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 35 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 16Mercedes-AMG GT Concept odhalen, tohle je lovec Panamery - 36 - Mercedes-AMG GT Concept GT4 prvni ofi 17
Kupé a kabrio GT skutečně dostaly čtyřdveřového sourozence, produkční verze konceptu by se mohla ukázat už v příštím roce

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.