Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa

Nový crossover slibuje největší prostor pro zadní cestující ve své třídě. Dorazí také s detekcí chodců a 1,6litrovým čtyřválcem flex-fuel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa

3.5.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový crossover slibuje největší prostor pro zadní cestující ve své třídě. Dorazí také s detekcí chodců a 1,6litrovým čtyřválcem flex-fuel.

Produkční verze Nissanu Kicks se dostala na přetřes na počátku minulého týdne, krátce poté, co japonská automobilka svůj nový crossover vyvezla na slavnou brazilskou pláž Copacabana. Při té příležitosti bylo zmíněno, že interiér a některé doplňující informace zamíří online v květnu. Na konec měsíce ale rozhodně čekat nemusíme, neboť slavnostní odhalení je tu. I když stejně jako v předchozím případě, mnoho dat k dispozici není.

Začneme rozměry, kde najdeme délku 4 295 milimetrů, šířku 1 760 mm, výšku 1 590 mm a rozvor 2 610 mm. V rámci dimenzí se tak nový Kicks postaví nad Nissan Juke, hierarchicky však bude spadat pod něj, a to především díky nižší ceně dané odlišnými (tedy v podstatě levnějšími) materiály a technologiemi. Neznamená to ovšem, že by novinka byla „podřadným holobytem“.

Aktuální informace zmiňují volant se zploštělou spodní částí, poloviční digitální přístrojový štít a sedmipalcový centrální monitor multimediálního systému, který umožní propojení s mobilními telefony. Dále dorazí také systémy Around View Monitor a Moving Object Detection, který je založen na sadě kamer, po jedné v každém rohu, jež informují řidiče o hrozícím nebezpečí.

Nissan prozatím neuvedl, co bude součástí příplatkové výbavy a které prvky kupci dostanou již ve standardu, nicméně detekce chodců je vůbec prvním takovým systémem v daném segmentu. Kromě toho má Kicks nabídnout nejlepší prostor pro sedící na zadních sedadlech ve své třídě a jeden z největších zavazadelníků. Konkrétní data však v obou případech chybí.

Z interiéru se můžeme přesunout k exteriéru, v jehož případě lze zmínit čelní masku V-motion, světlomety ve tvaru bumerangu na obou stranách vozu, vytažené blatníky či plovoucí střechu. Při vývoji přitom nebyl prioritou jen přitažlivý vzhled, ale také aerodynamika a zároveň snaha o celkovou kultivovanost a snížení hluku pronikajícího k cestujícím.

O pohonném ústrojí značka prozatím nemluví, nicméně pod kapotu nejspíše zamíří 1,6litrový čtyřválec flex-fuel produkující 114 koní při spalování benzinu a 116 v rámci biopaliva. Výkon bude standardně na přední kola přenášet pětistupňový manuál, za příplatek však bude možné sáhnout po automatu Xtronic CVT a mluví se i o systému 4x4.

Více bychom se měli dozvědět blíže k 5. srpnu, kdy odstartuje prodej na brazilském trhu. Posléze přijdou na řadu i další státy Latinské Ameriky, následně pak Kicks zamíří do více než 80 zemí po celém světě. Výrobu dostane zpočátku na starosti továrna v Aquascalientes v Mexiku, než bude plně dokončena renovace linek v Rio de Janeiru.


Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 1 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 01Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 2 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 02Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 3 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 03Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 4 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 04Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 5 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 05Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 6 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 06Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 7 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 07Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 8 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 08Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 9 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 09Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 10 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 10Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 11 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 11Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 12 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 12Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 13 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 13Nissan Kicks oficiálně odhalen, z Brazílie zamíří i do zbytku světa - 14 - Nissan Kicks 2016 prvni produkcni sada 14
Nový Nissan Kicks se začne prodávat ještě letos v Brazílii, a sice s jedna-šestkou flex-fuel. Posléze zamíří také do zbytku světa

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše