Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži

(doplněno) První fotky Superbu III z Evropy potvrzují blížící se premiéru. Vůz se promenáduje v kamufláži.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži

9.12.2014 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(doplněno) První fotky Superbu III z Evropy potvrzují blížící se premiéru. Vůz se promenáduje v kamufláži.

Tip: Podívejte se také na první oficiální fotky a informace o novém Superbu, které plně odhalují vzhled přídě a přidávají i dílčí potvrzené technické, výbavové a cenové specifikace.

Doplněno 10.12.: Po včerejších prvních snímcích z Portugalska můžeme přidat další fotky zveřejněné kolegy z Worldcarfans, které maskovaný nový Superb zachycují o něco lépe a hlavně ze všech stran. Lépe patrná je tak silueta či řešení zádě. Naleznete je v doplněné galerii na konci článku.


Pro mladoboleslavskou automobilku byla nejdůležitějším modelem letošního roku nová generace Škody Fabia. V roce příštím se pro změnu modernizace dočká vlajková loď Superb, jejíž debut je naplánován na březnovou Ženevu. Zatím ovšem není jisté, zda značka mluví pouze o méně praktické variantě, či zda je řeč také o kombíku. V případě Fabie byly obě karosářské verze odhaleny najednou v Paříži, nekonečná marketingová kampaň ovšem stavěla hlavně na hatchbacku.

Se Škodou Superb může být strategie zopakována, stejně tak ovšem připadá v úvahu možnost, že kombi se ukáže až na podzim ve Frankfurtu. Nadále tedy pracujme pouze s modelem, jenž bude mít méně objemný zavazadlový prostor. Tedy vůči kombíku, ve srovnání s dosavadním modelem dojde k nárůstu. Novinka se totiž stejně jako nový Volkswagen Passat postaví na delší verzi modulární platformy MQB. Počítat tak máme s rozvorem 2 836 milimetrů, který stávající provedení přesahuje o 75 mm.

S německým příbuzným pak bude sdílet i většinu pohonných jednotek, přičemž ty počítají se čtyřmi válci, maximálně dvoulitrovým objemem a výkonem 240 koní u dieselového bi-turba či 280 koní v případě benzinového motoru 2,0 TFSI. Zapomenout přitom můžeme na benzinový 3,6litrový šestiválec, o pohon všech kol se ale již nebojíme. Stejně tak nabídka počítá s manuálními a automatickými převodovkami.

Kde ovšem mezi českým a německým vozem dojde k odklonu, je prostor na zadních sedadlech, který byl odjakživa doménou Škody Superb a zůstane jí i nadále. Ten bude nyní ještě zvětšen, souběžně s tím ovšem bude novinka také nižší a širší. Po stránce vzhledové tak půjde o vyváženější model, než u nynějšího provedení, což i přes notné maskování potvrzují první špionážní fotky pořízené v Evropě. Dosud jsme auto mohli zahlédnout pouze v Číně, navíc ještě s výraznější kamufláží, která skutečné tvary vozu zcela měnila. Nyní máme tu čest už pouze s „oblepeným” autem nepochybně ve své skutečné karoserii.

Zřejmé je tak leccos včetně třeba vnitřní grafiky hlavních světel, z fotek ale zatím není jednoznačně patrné, zda půjde o liftback či sedan. Víme ovšem, že stávající dvojité otevírání zavazadlového prostoru Twindoor již s novinkou nedorazí. Jednak bylo zbytečně drahé, jednak po daném řešení nebyla taková poptávka, jak si Škoda původně myslela. Liftback tedy zatím můžeme pouze pravděpodobně předpokládat jak díky dřívějším fotkám z Číny, tak kvůli orientaci Škody na praktičnost. S čím naopak můžeme jistě počítat, je adaptivní pérování.

Kromě tohoto prvenství v rámci mladoboleslavské automobilky se počítá také s příchodem hybridního provedení. To by spárovalo 1,4litrový benzinový čtyřválec s elektromotorem, přičemž kombinovaný výkon 218 koní by zamířil na přední kola. Superb PHEV by přitom s touto alternativou zvládl 50 km čistě na elektřinu.

Tím nám dostupné informace končí, s ohledem na blížící se Ženevu se ovšem s novou Škodou Superb dozajista neloučíme nadlouho. Jsme přitom zvědavi, zda budeme opět svědky reklamní kampaně připomínající venezuelskou telenovelu.


Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 1 - Nova Skoda Superb 2015 spy foto prvni dalsi 01Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 2 - Nova Skoda Superb 2015 spy foto prvni dalsi 02Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 3 - Nova Skoda Superb 2015 spy foto prvni dalsi 03Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 4 - Nova Skoda Superb 2015 spy foto prvni dalsi 04Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 5 - Nova Skoda Superb 2015 spy foto prvni dalsi 05Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 6 - Nova Skoda Superb 2015 spy foto prvni dalsi 06Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 7 - Nova Skoda Superb 2015 spy foto prvni dalsi 07
Další špionážní fotky z Portugalska ukazují nový Superb i z profilu a zezadu

Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 8 - Skoda Superb 2015 prvni spy foto 01Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 9 - Skoda Superb 2015 prvni spy foto 02Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 10 - Skoda Superb 2015 prvni spy foto 03
Nová generace Škody Superb byla nafocena v Portugalsku již s vlastní karoserií. Ta je ale prozatím ukryta za nemalým maskováním

Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 11 - Skoda Superb Cina 2015 01Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 12 - Skoda Superb Cina 2015 02Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 13 - Skoda Superb Cina 2015 03Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 14 - Skoda Superb Cina 2015 04Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 15 - Skoda Superb Cina 2015 05Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 16 - Skoda Superb Cina 2015 06
Dřívější špionážní fotky z Číny

Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 17 - Skoda Superb 2015 2016 nova III ilustrace 01Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 18 - Skoda Superb 2016 skicaNová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 19 - Skoda modely pro dalsi roky 2014 01Nová Škoda Superb poprvé nafocena v Evropě a ve vlastní kůži - 20 - Skoda modely pro dalsi roky 2014 02
Zachycený vůz můžete samo porovnat s dosavadními spekulativními ilustracemi

Foto: zveřejněné kolegy z Worldcarfans, AutoEvolution

Petr Prokopec

Diskuze 15 příspěvků