Nová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí

Superb III už se prohání v Číně s kamufláží, avšak i přes ní lze potvrdit inspiraci studií Vision C. Vůz zaujme maskou chladiče i linií střechy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí

13.8.2014 | Adam Šrámek | 13 příspěvků

Nová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Superb III už se prohání v Číně s kamufláží, avšak i přes ní lze potvrdit inspiraci studií Vision C. Vůz zaujme maskou chladiče i linií střechy.

O třetí generaci luxusní limuzíny střední třídy bylo vyřčeno už mnohé, přesto je tu stále ještě co odhalovat - třeba jeho podobu. Podle šéfdesignera Kabaně se v novém dějství podařilo z jezevčíka vysochat krasavce, což částečně potvrdily dřívější ilustrace uvolněné Brity. Dynamičtější a sportovnější proporce karoserie na nich odkazovaly na koncept Vision C, zdánlivě byla také patrná inspirace karosérií kupé, respektive Passatem CC a vědělo se rovněž, že přijede na platformě MQB. Teď můžeme naše poznání rozšířit novými snímky skutečného vozu, který se v Číně prohání v krycím obleku, stejně jako na stejném místě zachycená nová generace Fabie.

Vlajková loď domácí automobilky strhne kamufláž někdy z kraje příštího roku, avšak již nyní můžeme potvrdit jednoznačnou inspiraci konceptem Vision C. I přes krycí folie je patrné, že půjde tvarově o velmi podobný vůz, jen bude namísto ostrých trojúhelníkových světlometů vozit klasičtější řešení podobné tomu v Octavii. Také je zcela jasné, že půjde i nadále o liftback, tentokrát však zřejmě s propracovanějším Twindoorem - řešením, které suplovalo částečně víka zavazadelníku sedanů. Na fotografiích prototypu není, to ale v tuto chvíli nemusí mnoho znamenat.

Stejně tak počítejme s dominantní maskou chladiče, prominentními křivkami kapoty, pozvolně klesající střechou a mohutnějšími C-sloupky. Jak už bylo zmíněno, Superb uvnitř vyroste, aby se jeho posádka cítila lépe. Zásluhu na tom ale neponese prodloužená ani zvýšená karoserie, u níž by délka měla činit nadále 4 833 milimetrů a výška 1 462 mm, nýbrž nárůst v bocích - směrem do šířky - a o něco delší rozvor náprav opepřený většími koly. Právě v těchto ohledech si od slibovaného designového pokroku slibujeme opravdu hodně.

Zatímco zavazadelník překročí současných 595 litrů a 1 700 l v případě sklopených sedadel, v kabině bude prý ke komunikaci s pasažéry vzadu zapotřebí vysílačky. O nových asistenčních a komunikačních systémech, stejně tak i o motorové paletě Superbu, nejvýrazněji napovídá zbrusu nový Passat postavený poprvé na platformě MQB.

Nižší hmotnost, spojená s lepšími jízdními vlastnostmi a zároveň i vyšší dávkou komfortu je tedy tutovkou, stejně tak upuštění od šestiválců. Na vrcholu se ocitne dvoulitrové čtyřválcové benzinové turbo (2,0 TSI) s výkonem 280 koní, pod ním se objeví jednotky 1,4 TSI, 1,8 TSI a také vyhledávanější naftové varianty s objemy 2,0 a 1,6 litru. Na další informace nezbývá než čekat.


Nová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí - 1 - Skoda Superb Cina 2015 01Nová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí - 2 - Skoda Superb Cina 2015 02Nová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí - 3 - Skoda Superb Cina 2015 03Nová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí - 4 - Skoda Superb Cina 2015 04Nová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí - 5 - Skoda Superb Cina 2015 05Nová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí - 6 - Skoda Superb Cina 2015 06 Nová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí - 7 - Skoda Superb 2016 skicaNová Škoda Superb 2015 poprvé nafocena, opět za Velkou zdí - 8 - Skoda Vision C Octavia CC Coupe koncept nove 01
Škoda Superb třetí generace dostane podle snímků velmi výraznou masku chladiče a prominentní víko kapoty. Přední nárazník ponese větší otvory pro vzduch a linie střechy se bude svažovat pozvolněji až k hraně víka zavazadelníku

Zdroj: Autohome China

Adam Šrámek

Diskuze 13 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše