VW CC 2016: nový Passat CC by nemusel vypadat jinak (ilustrace)

Volkswagen CC sice už známe pod dvěma jmény, stále je ale nabízen v první a jediné generaci. Po příchodu nového Passatu se to dozajista změní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW CC 2016: nový Passat CC by nemusel vypadat jinak (ilustrace)

13.7.2014 | Petr Miler | 1 příspěvek

VW CC 2016: nový Passat CC by nemusel vypadat jinak (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen CC sice už známe pod dvěma jmény, stále je ale nabízen v první a jediné generaci. Po příchodu nového Passatu se to dozajista změní.

Když jsme vám v roce 2012 představovali facelift Volksagenu CC, ještě jsme o něm ze setrvačnosti hovořili jako o Passatu. Faktem ale je, že už o několik let dříve začal tento model trpět krizí identity - automobilka vůz postupně začala přejmenovávat jen na CC a dnes jej pod tímto jménem zná celý svět. Nejen díky tomu, ale i díky zmíněnému faceliftu by si leckdo mohl myslet, že máme co do činění už s druhou generací tohoto auta, ale není tomu tak - jde stále o jednu a tu samou interpretaci receptu, kterému u Mercedesu kdysi začali říkat CLS.

Lidovější alternativa od ne až tak lidové automobilky tedy začíná pozvolna přesluhovat a po příchodu nové generace Passatu, který si nyní už můžete i složit v online konfigurátoru dle vlastního gusta, je jen otázkou času, kdy dorazí jeho druhá generace. Hovoří se o ní už nějakou chvíli, právě po premiéře Passatu číslo osm si ale můžeme udělat podstatně lepší obrázek o tom, co nabídne.

Po stránce techniky asi není co řešit - půjde tu zase o zaklínadlo jménem MQB, na které ve Wolfsburgu navěsí to lepší z techniky Passatu. A že je čeho vybírat. S ohledem na plánovanou výrobu a hlavní odbytiště v USA je docela dobře možné, že se vůz dočká znovu i šestiválcového motoru, na ten ale můžeme v Evropě pravděpodobně zapomenout. O technice ale dnes mluvit nechceme, středobodem zájmu pro tentokrát musí být vzhled.

Nám už dobře známý ilustrátor Remco M. se totiž chytil pojetí nového Passatu a na jeho základě zkusil vymodelovat nové CC. Podle nás daleko od cíle nestřílí a na rozdíl od ilustrací ne až tak pravděpodobných verzí Coupe a Shooting Brake lze v tomto případě hovořit o docela jisté budoucnosti. Remco nezapomněl ani na to, že nové CC nemá být sedanem, ale po vzoru Audi A5 Sportback a BMW 4 Gran Coupe se stát pětidveřovým liftbackem a nabídnout nejen více stylu, ale i praktičnosti. S ohledem na tradiční nenápaditost (do značné míry jistě záměrnou) designérů VW spojenou se snahou učinit z CC jen o něco stylovější Passat by tohle mohla být budoucí realita docela dobře. Nebo si to nemyslíte? Povězte nám svůj názor, přímo Volkswagen by nás měl rozsoudit někdy koncem příštího roku...


VW CC 2016: nový Passat CC by nemusel vypadat jinak (ilustrace) - 1 - VW Passat CC 2016 ilustrace DRM 01VW CC 2016: nový Passat CC by nemusel vypadat jinak (ilustrace) - 2 - VW Passat CC 2016 ilustrace DRM 02
Nový (Passat) CC podle Remco Meulendijka podle nás není jen zběsilým výplodem fantazie, takto by mohli šít i přímo u VW

Zdroj: Design R.M.

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše