Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem

Špičkový audiosystém nové A8 má tolik reproduktorů, že část z nich ani neuvidíte. Stojí za ním firma Bang and Olufsen a slibuje krystalicky čistou kvalitu zvuku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem

25.8.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Špičkový audiosystém nové A8 má tolik reproduktorů, že část z nich ani neuvidíte. Stojí za ním firma Bang and Olufsen a slibuje krystalicky čistou kvalitu zvuku.

Nové Audi A8 bude první vůz německé značky, který zamíří na trh s novým označením motorů reflektujícím už jen a pouze jejich výkon. Otázkou je, jestli při volbě správného čísla bude brán do úvahy i potenciál všech 23 reproduktorů. Právě tolik jich používá audio systém, který automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku vyvinula ve spolupráci se společností Bang & Olufsen.

Všechny reproduktory Advanced Sound Systemu jsou osazeny lehkými neodymovými magnety, což umožňuje potlačit ruchy na minimální možnou úroveň a zaručit tak krystalicky čistou kvalitu zvuku. Nejlépe prý audio systém vynikne ve chvílích, kdy posloucháte koncerty klasické hudby či vlastně cokoliv, do čeho nejsou zapojeny umělé efekty. Tedy jinými slovy, pro mladistvé technaře asi nové Audi A8 nebude to pravé ořechové, nedá se ovšem očekávat, že by se právě ti pro novou á-osmičku do shwoomů Audi hnali.

Pokud by vás zajímalo, jakým způsobem se Audi povedlo do interiéru napěchovat zmíněný počet reproduktorů, pak vězte, že část z nich ani není vidět. Dva kupříkladu najdete v čelních sloupcích, dva páry jsou ve stropě, některé - u Audi už skoro tradičně - vyjíždí z palubní desky či míst v zadní části vozu. Ony „neviditelné” reproduktory jsou třídimenzionální, další nikoli a naleznete je na standardních místech ve dveřích. V zadním platu nad přepážkou oddělující kabinu od zavazadelníku se pak nachází subwoofer. Celkově systém produkuje úctyhodných 1 920 wattů.

Každý reproduktor dostal vlastní zesilovač, přičemž algoritmus zodpovědný za produkci 3D zvuku vyvinulo Audi ve spolupráci s Fraunhoferovým institutem v Erlangenu. Bang & Olufsen pro změnu zapracoval na dvou vysokotónových reproduktorech zasazených do palubní desky, ze které se vysouvají po aktivaci multimediálního systému. Oba jsou osazeny technologií Acoustic Lens, jež rozprostírá zvuk v pásmu 180 stupňů.

Ovládání audio systému je možné nejen skrze MMI vpředu, ale také skrze dotykový displej určený pasažérům vzadu. Ti si mohou separátně pohrát s výkonem již zmíněného subwooferu, mimo to jim je k dispozici celá řada přednastavených úrovní ekvalizéru.Vše pak umocňuje předvolená znělka, která vítá cestující na palubě při každém otevření dveří. I takhle se tedy láká klientela od BMW a Mercedesu.


Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem - 1 - Audi A8 2018 Bang and Olufsen 01Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem - 2 - Audi A8 2018 Bang and Olufsen 02
Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem - 3 - Audi A8 2018 Bang and Olufsen 03Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem - 4 - Audi A8 2018 Bang and Olufsen 04Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem - 5 - Audi A8 2018 Bang and Olufsen 05Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem - 6 - Audi A8 2018 Bang and Olufsen 06Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem - 7 - Audi A8 2018 Bang and Olufsen 07Nové Audi A8 ukázalo své nejlepší audio. Ohromí počtem reproduktorů i výkonem - 8 - Audi A8 2018 Bang and Olufsen 08
Nové Audi A8 dostalo do vínku audio systém vyvinut ve spolupráci s firmou Bang & Olufsen, jenž čítá 23 reproduktorů a disponuje výkonem 1 920 wattů

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.