Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra

Automobilky v poslední době mohutně přechází k interiérům postaveným prakticky jen kolem dotykových ploch. A koncern VW není výjimkou. Přesto Škoda zůstává aspoň v tomto ohledu racionální a novým nejlepším modelům zachová tlačítka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra

30.8.2023 | Petr Prokopec

Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra

/

Foto: Škoda Auto

Automobilky v poslední době mohutně přechází k interiérům postaveným prakticky jen kolem dotykových ploch. A koncern VW není výjimkou. Přesto Škoda zůstává aspoň v tomto ohledu racionální a novým nejlepším modelům zachová tlačítka.

Není tajemstvím, že Škoda letos na podzim odhalí nové generace modelů Superb a Kodiaq. V případě mladoboleslavské automobilky má jít o vůbec poslední nové vozy, které budou k dostání se spalovacími motory. Částečná elektrifikace se jim ovšem nevyhne, v nabídce pohonných jednotek totiž nebude chybět 1,5litrové plug-in hybridní ústrojí. To bude pracovat s baterií o kapacitě 25,7 kWh, jenž má umožnit více než 100kilometrovou jízdu čistě na elektřinu.

Superb i Kodiaq pochopitelně vyfasují také čistě benzinové, stejně jako dieselové a mild-hybridní motory. Bližší informace o nich dostaneme trochu neplánovaně už zítra, neboť v poslední srpnový den hodlá Volkswagen odhalit novou generaci Passatu. Ta bude k mání už jen jako kombi zvané tradičně Variant, přičemž vývojem byla pověřena právě Škoda. Češi tedy pracovali na všech třech verzích současně, výrobu ovšem na starosti mít nebudou. Místo toho se Superb, Kodiaq a Passat produkčně stěhují do Bratislavy.

Zajímavé je, že německý zástupce nevyužije náskoku daného dřívější premiérou a nezamíří za zákazníky s nějakým výraznějším předstihem. U celého tria se totiž počítá s tím, že prodej odstartuje v prvním čtvrtletí příštího roku. Koncern se nicméně zasadil o to, aby nedošlo na bratrovražedný boj. Superb a Passat se tedy budou lišit jak zvenčí, tak uvnitř, čímž se dostáváme k novinkám. Škoda totiž aktuálně odhalila interiér obou svých novinek. A je vážně nač se dívat.

Dominantou obou kabin je 13palcový displej multimédií, který je zjevně součástí standardní výbavy. Právě v tomto ohledu má dojít na odlišení celého tria, neboť u českých aut jde zatím o jedinou volbu. V případě Passatu ale bude možné za příplatek sáhnout také po 15palcovém provedení. Mimo to VW u digitálního kokpitu sází na 10,25palcovou velikost, zatímco u Škody má jít pouze o 10palcovou. Head-up displej však bude k mání u všech tří vozů.

Nač je pak mladoboleslavská automobilka zjevně hrdá především, to je trojice klasicky vyhlížejících otočných tlačítek na středové konzoli. Tradičně ale jen vypadají, ve skutečnosti se jedná o tzv. Smart Dials a jsou multifunkční a programovatelná. A tak jejich prostředním můžete ovládat kdeco - hlasitost audio systému, jízdní režimy, rychlost a směr ventilace, nastavení klimatizace Climatronic... Nebo také přiblížení mapy navigace. Oba krajní pak slouží k ovládání teploty a vyhřívání nebo ventilace obou předních sedadel.

Češi, stejně jako Němci, přitom sází pouze na automatickou převodovku. To značce umožnilo zcela vyčistit centrální tunel, ovládání DSG se totiž přesunulo na sloupek volantu. Škoda zároveň přikročila k odlišní obou modelů s pomocí designu palubní desky. Zatímco tedy u Kodiaqu je celý panel zformován do podoby písmene X, což má odkázat na off-roadový charakter vozu, Superb zaujme hlavně „neviditelnými“ bočními výdechy klimatizace.

Obě novinky mohou počítat s plejádou prvků Simply Clever, stejně jako třeba se sedadly vybavenými masážní funkcí. V případě čalounění se v základu počítá s textiliemi vyrobenými ze stoprocentně recyklovaného polyesteru, zatímco kůže byla vyčiněna ekologicky šetrným způsobem. I bez bateriového pohonu tak má být zvýrazněna snaha o udržitelnost. Tím ale dnes končíme, více si řekneme zítra při premiéře německého kombíku.


Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 1 - Skoda Superb Kodiaq 2023 interier prvni foto 01Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 2 - Skoda Superb Kodiaq 2023 interier prvni foto 02Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 3 - Skoda Superb Kodiaq 2023 interier prvni foto 03Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 4 - Skoda Superb Kodiaq 2023 interier prvni foto 04Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 5 - Skoda Superb Kodiaq 2023 interier prvni foto 05Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 6 - Skoda Superb Kodiaq 2023 interier prvni foto 06Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 7 - Skoda Superb Kodiaq 2023 interier prvni foto 07
Mladoboleslavská automobilka se pochlubila kabinami nových generací modelů Superb a Kodiaq. Dominantu tvoří 13palcový centrální displej, pod kterým najdeme jisté nuance ve vzhledu obou aut. Značka přitom mohla zcela vyčistit středový tunel, ovládání automatické převodovky, která je jedinou volbou, se přesunulo na sloupek řízení. Foto: Škoda Auto

Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 8 - Skoda Superb Combi 2023 nove oficialni spy foto 01Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 9 - Skoda Superb Combi 2023 nove oficialni spy foto 05Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 10 - Skoda Superb Combi 2023 nove oficialni spy foto 08Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 11 - Skoda Kodiaq 2023 nove oficialni spy foto 01Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 12 - Skoda Kodiaq 2023 nove oficialni spy foto 07Nové Škody Superb a Kodiaq poprvé ukázaly své interiéry. Senzačně znovu sází na tlačítka, víc se dozvíme už zítra - 13 - Skoda Kodiaq 2023 nove oficialni spy foto 05
Zvenčí jsme obě auta mohli vidět už dřív, byť tedy zatím jen maskovaná. Foto: Škoda Auto

Zdroj: Škoda Auto

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše