Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze

V prvé řadě je třeba Korejcům zatleskat za to, že takové auto vůbec přivedli na svět, v druhé pak za to, že se s ním odváží vstoupit do Evropy. Ale udělali to, nový Carnival už se prodává v Rusku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze

28.12.2020 | Petr Miler

Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze

/

Foto: Kia

V prvé řadě je třeba Korejcům zatleskat za to, že takové auto vůbec přivedli na svět, v druhé pak za to, že se s ním odváží vstoupit do Evropy. Ale udělali to, nový Carnival už se prodává v Rusku.

Když jsme před necelými dvěma týdny psali o tom, že nová Kia Carnival míří do Evropy, neboť automobilka provedla kroky k tomu směřující, ani nás nenapadlo, že by mohlo trvat jen něco přes 10 dnů, než se tak fakticky stane. Ale stalo se - Kia dnes vůz začala prodávat v Rusku a dá se předpokládat, že další trhy budou následovat

Jak jsme již mnohokrát zmínili, je to odvážný krok. MPV jsou obecně vzato druhem na vymření a zájem o ně klesl do takové míry, že se většině automobilek vůbec nevyplatí v tomto segmentu setrvávat. Pokud pak někde prodejně přece jen fungují, je to v Asii, proto se jich také Kia drží a možnosti Carnivalu posouvá stále dál. Jak se mu ovšem bude dařit západně od Uralu, si netroufáme odhadovat a jsme docela zvědavi, jak na něj lidé zareagují.

Oslovit tohle auto má čím, Korejci jej učinili ještě větším a luxusnějším než kdy dříve. Novinka je 5 155 mm dlouhá (to už nemá daleko k Mercedesu třídy S...), 1 995 mm široká a používá podvozek s rozvorem 3 090 mm. To znamená, že se mezigeneračně stala o 40 mm delším a o 10 mm širším autem, jehož rozvor se zvětšil o 30 mm. Je to tedy pořádný macek, který v jihokorejské verzi dokáže pojmout až 11 lidí a nebo se stát luxusní limuzínou pro sedm. Navíc nemá se světlou výškou 182 mm daleko ke kdekterému modernímu SUV - takovou kombinaci vlastností dnes nikdo jiný nenabízí.

Do Evropy dorazil Carnival „jen” jako nanejvýš osmimístný vůz nabízející konfigurace sedadel 2+2+3 nebo 2+3+3. Zprvu bude k mání jen s dieselovým motorem 2,2 CRDi o výkonu 198 koní, které na přední kola přenáší osmistupňový automat. V Rusku se má později objevit i verze 3,5 V6 s 249 koňmi, tu ale v zemích EU nejspíše nečekejme.

Jak jsme již zmínili, prodej novinky v Rusku startuje nyní s tím, že první vozy mohou být předány už začátkem nového roku. Ke zmíněnému motoru se ve standardu přidá zkraje výbava Comfort, která čítá mj. LED světla, multimediální palubní systém s 8" obrazovkou, parkovací senzory, 17" litá kola, klimatizaci, vyhřívané čelní sklo a další očekávatelné věci. Není to tedy „oholené” auto, je navíc mimořádně praktické a skoro 200koňový diesel asi málokoho urazí. Přesto s cenou startuje na 2 599 990 rublech, tedy asi 760 tisících Kč.

To zní jako velmi slušná nabídka, jakkoli lze očekávat, že cena na trzích EU bude o něco vyšší. Jestli to ovšem bude stačit na to, aby se lidé vzdali představy o vlastnictví SUV a místo něj zvolili staré dobré MPV, to je otázkou - znovu ale musíme ocenit, že se o to Kia alespoň pokouší.


Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 1 - Kia Carnival 2021 Evropa ceny prvni 01Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 2 - Kia Carnival 2020 prvni sada 01Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 3 - Kia Carnival 2020 prvni sada 02Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 4 - Kia Carnival 2020 prvni sada 03Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 5 - Kia Carnival 2020 prvni sada 04Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 6 - Kia Carnival 2020 prvni sada 05Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 7 - Kia Carnival 2020 prvni sada 06Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 8 - Kia Carnival 2020 prvni sada 07Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 9 - Kia Carnival 2020 prvni sada 08Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 10 - Kia Carnival 2020 prvni sada 09Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 11 - Kia Carnival 2020 prvni sada 10Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 12 - Kia Carnival 2020 prvni sada 11Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 13 - Kia Carnival 2020 prvni sada 12Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 14 - Kia Carnival 2020 prvni sada 13Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 15 - Kia Carnival 2020 prvni sada 14Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 16 - Kia Carnival 2020 prvni sada 15Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 17 - Kia Carnival 2020 prvni sada 16Odvážný rodinný luxus od Kie dorazil do Evropy, i velkou famílii pohostí za rozumné peníze - 18 - Kia Carnival 2020 prvni sada 17
Nová Kia Carnival je zajímavým pokusem oživit třídu MPV, v Evropě se navíc začíná prodávat za zajímavou cenu, vzhledem ke své velikosti, výbavě a technice rozhodně. Foto: Kia

Zdroj: Kia

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše