Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně

Pokud jste někdy v životě podlehli dojmu, že karavany a podobná auta jsou jen pro ty, kteří chtějí ušetřit za hotel, tento stroj vás přesvědčí o opaku. Novinka firma pojmenovaná po bohovi hromu je jedním z vrcholů produkce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně

24.2.2021 | Petr Prokopec

Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně

/

Foto: Thor Motor Coach

Pokud jste někdy v životě podlehli dojmu, že karavany a podobná auta jsou jen pro ty, kteří chtějí ušetřit za hotel, tento stroj vás přesvědčí o opaku. Novinka firma pojmenovaná po bohovi hromu je jedním z vrcholů produkce.

Ještě před několika málo lety znaly Thora jen ti největší komiksoví fanatici. Stačilo však několik filmů s miliardovými tržbami a rázem jde o jednu z nejpopulárnějších postav světa. V roce 2010 po ní dokonce byla pojmenována i americká společnost vyrábějící obytné domy. Neznamená to nicméně, že by firma Thor Motor Coach měla malé zkušenosti - její počátek je totiž spojen se sloučením podniků Damon Motor Coach a Four Winds International, jejichž historie sahá mnohem do dávné minulosti.

Američané se aktuálně pochlubili novinkou zvanou Tuscany, která je určena nejnáročnějším a nejmovitějším kupcům motorhomů. Cena totiž startuje na 468 600 USD (cca 10 milionů korun) a vyšplhat se v závislosti na specifikaci může i na násobky této sumy. Za takové peníze už byste si mohli pořídit i byt v centru Prahy. A pokud byste slevili z lokality, rázem můžete počítat se statkem se slušným pozemkem. Na druhou stranu, s tím se rozhodně nemůžete přesunovat po celé zemi. A mimo to obytný vůz vyžaduje menší péči.

Tím se dostáváme k jednomu neobvyklému prvku, který by si člověk s luxusním motorhomem na první pohled příliš nespojil. Pojízdná toskánská riviéra má totiž zabudovaný centrální vysavač, díky kterému můžete snadno propustit uklízečku. A místo ní můžete vzít na cesty kuchaře, neboť novinka je i v tomto ohledu plně vybavena. K dispozici bude mít na cestách indukční sporák, mikrovlnu, troubu, ledničku s výrobníkem ledu či dokonce plnohodnotnou myčku.

Veškerá výbava vozu závisí na vaší volbě, zda sáhnete po verzi 40RT měřící 12,5 metru nebo po provedení 45MX, které se natáhlo dokonce na takřka 14 metrů. Větší model toho pochopitelně dostal do vínku daleko více, má tedy prostornější gauč v obývacím pokoji či kupříkladu rozměrnější sprchový kout. Mimo to můžete v koupelně počítat se dvěma umyvadly místo jednoho. Zajímavé je i to, že obě verze počítají se dvěma toaletami, kdy jedna je určena hostům.

Návštěvě či případně vašim dětem je pak určen také spací prostor nad kabinou, tím jsme však s popisem vnitřku hotovi. Jakkoliv opomenout nesmíme ještě vyhřívanou podlahu, kterou by nejspíše v úvodu zmíněný statek také nedisponoval. Zde je ovšem součástí standardu, tak jako exkluzivní dřevěné materiály použité na veškeré skříňky a kabinety či jemná kůže pokrývající jak onen gauč, tak i polohovatelná křesla, jenž mohou klidně zaskočit i za kinosedačky.

Přesunout se tedy můžeme k technice, jenž vychází z podvozku Freightliner XC-R. Ten byl osazen 8,9litrovým turbodieselem Cummins, jenž produkuje 450 koní výkonu a 1 695 Nm točivého momentu. Díky tomu si dokáže poradit s hmotností až 17 508 kg, což znamená, že pokud vám nejnovější produkt Thorova kladiva přijde málo, můžete za obytný vůz připojit klidně ještě 6 803 kilogramů vážící obytný přívěs.


Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 1 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 01Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 2 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 02Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 3 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 03Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 4 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 04Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 5 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 05Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 6 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 06Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 7 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 07Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 8 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 08Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 9 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 09Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 10 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 10Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 11 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 11Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 12 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 12Podívejte se do luxusního pojízdného domu pro nejbohatší, pojetí odpovídá ceně - 13 - Thor Tuscany 2021 prvni sada 13
Thor Tuscany je novým obytným vozem, u kterého bylo pamatováno prakticky na vše. Není tak vlastně divu, že cena startuje na 10 milionech korun. Foto: Thor Motor Coach

Zdroj: Thor Motor Coach

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše