Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911

Vizuální změny kupé z Zuffenhausenu jsou drobné, přesto patrné. Hlavní rošáda se odehrála pod kapotou, kam dorazil přeplňovaný čtyřválec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911

12.11.2015 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vizuální změny kupé z Zuffenhausenu jsou drobné, přesto patrné. Hlavní rošáda se odehrála pod kapotou, kam dorazil přeplňovaný čtyřválec.

Když se řekne A, mělo by se říci také B. Jinými slovy, když jsme již dnes zmínili facelift Porsche 911, nemůžeme se vyhnout ani zmínce o modernizaci menších modelů značky. Také v případě Boxsteru a Caymanu je totiž očekáván přechod od atmosférických pohonných jednotek k přeplňovaným. Tentokrát však již budou vyměněny šestiválce za čtyřválce, což již potvrdil i Matthias Müller, někdejší šéf automobilky z Zuffenhausenu, teď hlava koncernu VW Group.

Nové turbomotory mají stejný základ s agregáty zmiňovaného Porsche 911, nicméně počítat máme v jejich případech s menším objemem. Ten prozatím potvrzen nebyl, neoficiálně se ale spekuluje o dvou litrech u základního provedení, jež by mělo nabídnout zhruba 240 koní. Verze S by již měla dostat 2,5litrovou pohonnou jednotku naladěnou na 300 koní, varianta GTS by pak se stejným motorem měla disponovat výkonem okolo 370 koní.

Na ověření těchto dohadů si budeme muset počkat do příštího roku, kdy bude dvoumístná dvojice představena. Přičemž počítat můžeme i se změnou hierarchie, neboť dosud byl navzdory všem zvyklostem trhu prezentován jako dražší sourozenec ten s pevnou střechou. Nově bude ovšem Cayman základním sportovním modelem značky, Boxster se pak postaví nad něj.

Řeč je samozřejmě pouze o ceně, v rámci jízdní dynamiky bude vše jinak. Zejména pak u verzí typu GT4, které by se také po faceliftu měly objevit. Pod kapotou by se přitom měl i nadále nacházet atmosférický šestiválec, tak jako u většího modelu v případě variant GT3 a GT3 RS. Nicméně se dá předpokládat, že i toto se časem bude muset změnit.

My se přitom od mechaniky přehoupneme k vzhledu, který si můžeme prohlédnout na nové sadě špionážních fotek. Na nich zachycené prototypy jsou přitom prosté jakékoliv kamufláže, při slavnostní premiéře nám tedy již čelist až k zemi nespadne. A vlastně by se tak nestalo ani za stavu, že by Cayman byl polepený od střechy až po podlahu, neboť seznam změn není příliš rozsáhlý.

Počítat můžeme víceméně jen s novými světlomety vpředu a vzadu, se kterými dorazí modifikovaný čelní nárazník. Ten dostal do vínku obdobné vstupy vzduchu jako větší sourozenec, kterému se tak začíná mnohem více podobat. S ohledem na uprostřed uložený motor se však pyšní také bočními ventilačními otvory, které se zdají být větší než kdykoliv předtím.

Dále lze očekávat ještě pár modifikací v interiéru, kde rovněž bude čerpáno z Porsche 911, tím ale modernizace skončí. Dodat tak již můžeme pouze tolik, že facelift by se měl podle nových informací ukázat na jaře příštího roku, přičemž není jisté, který z modelů půjde na řadu jako první nebo jestli budou odhaleny společně.


Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911 - 1 - Porsche Cayman 2017 nove spy foto 01Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911 - 2 - Porsche Cayman 2017 nove spy foto 02Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911 - 3 - Porsche Cayman 2017 nove spy foto 03Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911 - 4 - Porsche Cayman 2017 nove spy foto 04Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911 - 5 - Porsche Cayman 2017 nove spy foto 05Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911 - 6 - Porsche Cayman 2017 nove spy foto 06Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911 - 7 - Porsche Cayman 2017 nove spy foto 07Porsche Cayman 2016: čtyřválcový facelift nafocen bez maskování, připomíná 911 - 8 - Porsche Cayman 2017 nove spy foto 08
Porsche Cayman promění facelift vizuálně jen nepatrně, více změn musíme očekávat pod kapotou

Zdroj: Auto Evolution

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše